Tramwajem, autobusem i pociągiem na jednym bilecie

To może być mała rewolucja komunikacyjna w Krakowie. Za 109 złotych osoba posiadająca jeden bilet sieciowy będzie mogła podróżować bez konieczności zakupu dodatkowych biletów zarówno pojazdami komunikacji miejskiej, jak i koleją aglomeracyjną.

 – Urząd Miasta Krakowa wspólnie z Urzędem Marszałkowskim będą honorować bilety komunikacji miejskiej podczas podróży koleją aglomeracyjną oraz bilety kolei aglomeracyjnej podczas podróży środkami komunikacji zbiorowej. Najpóźniej od 1 czerwca przyszłego roku, Kraków wraz z Kolejami Małopolskimi chce wprowadzić zintegrowany bilet. – poinformował magistrat. 

Pomysł wspólnego biletu jest w fazie analiz. Jak zaznacza miasto, ze względu na duży obszar funkcjonowania komunikacji miejskiej, cenniki biletu będzie podobny jak w przypadku biletów sieciowych na Komunikację Miejską w Krakowie. Do dyspozycji pasażerów będą różne warianty takie jak bilet na I+II strefę, I+II+III strefę oraz II+III strefę. Na razie poznaliśmy koszt biletu w I strefie dla mieszkańców Krakowa – wyniesie 109 złotych.

 – Bilet zintegrowany pomoże w wyborze komunikacji miejskiej i kolei na przykład osobom, które aktualnie z konieczności wybierają samochód jako swój środek transportu. Integracja taryfowa pozwoli na dojazd autobusem do przystanku kolejowego, a następnie z przystanku kolejowego np. tramwajem do docelowego miejsca. Łączenie tych środków transportu przy odpowiedniej koordynacji komunikacji miejskiej i kolejowej będzie stanowiło bezkonkurencyjne połączenie w zakresie czasów przejazdu do samochodu osobowego – 

Po zakończeniu wszystkich inwestycji związanych z trwająca budową trasy średnicowej. kolej aglomeracyjna będzie stanowić alternatywę dla komunikacji miejskiej. 

 – Inwestycje kolejowe w rejonie Podgórza, Zabłocia, Złocienia, Łagiewnik, Swoszowic czy Bronowic już stanowią dodatkowe ułatwienie dla osób podróżujących codziennie do pracy, szkoły czy też na uczelnie. Jest to też duże udogodnienie dla tych, którzy chcą bez konieczności wykorzystania z samochodu dostać się w inne rejony Krakowa – wskazuje magistrat.

(JS)

 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie