Trenuj z PZU Cracovia Maraton Challenge! Pobierz aplikację i zacznij treningi biegowe

Przez pandemię koronawirusa Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zdecydował, by przełożyć na przyszły rok 14. Bieg Trzech Kopców, 7. Cracovia Półmaraton Królewski oraz 19. PZU Cracovia Maraton. Nie oznacza to jednak, że można przerwać treningi biegowe. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zachęca do skorzystania z darmowej aplikacji PZU Cracovia Maraton Challenge, która pozwala na trenowanie bez względu na lokalizację. Z aplikacji mogą korzystać zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy, piechurzy czy rolkarze. 

– Warto się ruszać i utrzymywać dobrą formę, pomimo sytuacji w jakiej jesteśmy. Każda forma ruchu jest dobra. Proponowany przez nas trening polega na tym, że będzie odbywać się wirtualnie. To atrakcyjna forma dla biegaczy. Każdy w dowolnym momencie może pobiec taki dystans, jaki chce i gdzie chce. Można wybrać prosty teren czy górzystą drogę. To jest trening dostosowany dla każdego, co nas cieszy i mamy nadzieję, że zwiększy to zainteresowanie biegaczy i wszystkich tych, którzy nie zaczęli biegać, ale może dzięki aplikacji rozpoczną trenowanie – mówi dla KRKnews.pl Magdalena Nowak-Obrzut, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

Konferencja Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie / fot. KRKnews.pl

Aplikacja jest darmowa i może skorzystać z niej każdy – zarówno doświadczony biegacz, jak i amator. Ponadto PZU Cracovia Maraton Challenge jest dedykowana także dla piechurów i rolkarzy. Aplikacja pozwala na trenowanie bez względu na lokalizację. Każdy z uczestników PZU Cracovia Maraton Challenge otrzyma zestaw biegacza, w którym znajdują się numer startowy do samodzielnego wydruku oraz niespodzianki od Sponsorów i Partnerów. Należy pamiętać, że numer startowy ma charakter symboliczny. Nie trzeba go przypinać na czas treningu. Po pokonaniu wybranego dystansu biegacz będzie mógł wygenerować specjalny dyplom, potwierdzający wykonanie wyzwania.

– Aplikacja PZU Cracovia Maraton Challenge jest bardzo przyjazna w użytkowaniu. Wgrałam ją przed chwilą na telefon i wygląda bardzo zachęcająco. Niech ona stanowi dla nas wyzwanie i próbę zmierzenia się z różnymi czasami na wybranych dystansach – opowiada Natalia Tomasiak, ambasadorka PZU Cracovia Maraton. 

Jak dokonać zapisu na PZU Cracovia Maraton Challenge?

Zapisy na PZU Cracovia Maraton Challenge są prowadzone przez cały czas trwania akcji. Zgłoszenia można dokonać po zarejestrowaniu konta użytkownika na stronie https://zapisy.zis.krakow.pl/, a następnie wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Po otrzymaniu wiadomości e-mail z linkiem aktywacyjnym, uczestnik loguje się na swoim koncie użytkownika i zapisuje do udziału w wydarzeniu. Następnie należy pobrać aplikację, która jest dostępna na stronie https://pzucracoviamaraton.pl/aplikacja-pzu-cracovia-maraton-challenge oraz w sklepach Google Play i App Store. 

Wybierz dystans i biegaj

W PZU Cracovia Maraton Challenge do wyboru jest kilka dystansów – 5 km, 10 km, 21,097 km i 42, 195 km. Można je wybierać dowolnie i pokonywać wielokrotnie, każdorazowo rejestrując w aplikacji uzyskany wynik. Jeden wybrany dystans należy pokonać w czasie jednego treningu i zarejestrować wynik. Nie ma przewidzianego limitu czasu.

– Treningi będą się odbywać na wszystkich dystansach triady – od Biegu Trzech Kopców po PZU Cracovia Maraton. Będą także dystanse na 5 i 10 km. Będą pakiety startowe. Myślimy, by znalazł się w nich jakiś fajny gadżet. To będzie niespodzianka. Zapisy odbywają się przez internet. Chcemy zachęcić do zapisywania się przez aplikację. Najpierw jest trening jako forma przygotowania, a później szereg wydarzeń biegowych w wersji mieszanej już na jesieni. Zapraszamy – mówi Magdalena Nowak-Obrzut, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

Co z wydarzeniami biegowymi?

– Niestety z bólem musieliśmy podjąć decyzję, że żadna z naszych tradycyjnych imprez – zaczynając od Biegu Trzech Kopców, poprzez Półmaraton Królewski, po PZU Cracovia Maraton – nie może się odbyć w tradycyjnej formie. Musimy patrzeć na zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Ze względu na pandemię wszystkie biegi odbędą się w przyszłym roku – mówi dla KRKnews.pl Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

19. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku. Wydarzenia towarzyszące – Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Bieg Nocny na 10 km zostały przeniesione na 24 kwietnia 2021 roku. Z kolei 3 października 2021 roku będzie miał miejsce Bieg Trzech Kopców, a 17 października 2021 roku odbędzie się Cracovia Półmaraton Królewski. Z myślą o uczestnikach imprez biegowych, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie opracowuje również biegi wirtualne i inne atrakcje, o których szczegółowo będzie wkrótce informować.

– Liczymy, że chociaż w ten sposób będziemy mogli przeżyć biegowe emocje i obudzić w sobie ducha rywalizacji. Sport to zdrowie i mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w tradycyjnej formie – dodaje Krzysztof Kowal.

Zapisy i opłata startowa

Wszyscy, którzy uiścili opłaty startowe za udział w 19. PZU Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Biegu Nocnym na 10 km, a nie wystąpili o zwrot po pierwszej zmianie terminów imprez, będą mieli przeniesione wpisowe na 2021 rok. Zachęcamy do dołączenia do akcji „Zmień termin, nie odwołuj”!

Jednak w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyżej wymienionych imprezach,do 31 października 2020 roku można wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji. 

Zapisy do 19. PZU Cracovia Maraton i wydarzeń towarzyszących zostaną wznowione 9 listopada.

js

Najnowsze

Co w Krakowie