Trwa przebudowa ulicy Powstańców. Prace zakończą się przed planowym terminem

Od połowy marca trwają prace przy budowie chodnika na ul. Powstańców, która dotychczas nie miała nawet pobocza dla pieszych. Aby prace mogły być bezpiecznie wykonane, Zarząd Dróg Miasta Krakowa planuje zamknięcie odcinka objętego inwestycją na okres wakacyjny, co pozwoli zakończyć roboty przed końcem roku. W tym czasie zostanie położona nowa nawierzchnia, wykonane perony przystankowe, zamontowane wiaty oraz wymalowane oznakowanie poziome.

O budowę chodnika mieszkańcy Prądnika Czerwonego starali się od dawna. Ulica Powstańców to dla wielu kierowców droga wjazdowa do Krakowa. Piesi są w tej sytuacji najbardziej poszkodowani, poruszając się częściowo poboczem, a częściowo jezdnią, unikając samochodów i kałuż. Dodatkowo ulica nie miała żadnego poboczy po żadnej stronie – głębokie rowy po obu stronach jezdni uniemożliwiały pieszym bezpieczne odsunięcie się od jezdni.

Tutaj piesi nie mieli jak uciekać przed autami. Rusza budowa chodnika na ul. Powstańców

Teraz to sie zmienia. Powstaje chodnik o długości ok. 900 metrów – od potoku Sudół na wschód w kierunku ul. Piasta Kołodzieja (większy fragment po stronie północnej oraz niewielki fragment po stronie południowej). Powstanie również m.in. kanał technologiczny, kanalizacja deszczowa, sieci wodociągowa i elektroenergetyczna, oświetlenie oraz pows kilka miejsc postojowych.

 – Wykonany został już w całości mur oporowy, w dużej mierze ukończone zostały prace brukarskie (50%). Przed wykonawcą jeszcze jedno ważne zadanie, ułożenie zbiorników retencyjnych, z rur o średnicy 1,4 m. Aby mógł bezpiecznie wykonać prace, konieczne jest zamknięcie całkowite dla ruchu odcinka objętego inwestycją – wylicza Zarząd Dróg Miasta Krakowa. 

Zamknięcie planowane jest na okres wakacyjny – po zakończeniu roku szkolnego. W tym czasie, zostanie m.in. położona nowa nawierzchnia, wykonane perony przystankowe, zamontowane wiaty oraz wymalowane oznakowanie poziome. – Dzięki zamknięciu, roboty zakończą się przed planowym terminem, końcem roku – wyjaśnia miejska jednostka. 

fot. ZDMK w Krakowie

Patrycja Bliska 

Czy okulary zerówki są bezpieczne?

Najnowsze

Co w Krakowie