„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Trwa ważna przebudowa w rejonie parku Lotników Polskich. Ucieszą się zwłaszcza rowerzyści

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Ruszyła rozbudowa ul. Michała Życzkowskiego. Wzdłuż nowej ulicy pojawi się bowiem droga dla rowerów, która połączona zostanie z istniejącą siecią ścieżek rowerowych.

„Nowy odcinek tej ulicy zgodnie z przyjętymi założeniami poprowadzi do ul. Izydora Stella-Sawickiego. Dzięki temu połączeniu nie tylko poprawi się dojazd do budynków i biurowców, ale pojawi się możliwość spełnienia postulatu mieszkańców – uruchomienia linii autobusowej na ul. Życzkowskiego” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Inwestycja poprawi również obsługę komunikacyjną w rejonie ul. Stanisława Skarżyńskiego. Dodatkowo nowy układ drogowy ułatwi dostęp mieszkańców pobliskich osiedli do terenów

Inwestycja ma też drugi, ważny z punktu widzenia miasta cel – poprawę dostępności terenów rekreacyjnych i infrastruktury rowerowej dla mieszkańców osiedli zlokalizowanych wzdłuż ul. Stella-Sawickiego. Wzdłuż nowej ulicy pojawi się bowiem droga dla rowerów, która połączona zostanie z istniejącą siecią ścieżek rowerowych.

W ostatnich latach rejon parku Lotników Polskich od strony ul. Życzkowskiego znacznie się rozbudował. Oprócz istniejących tam m.in. budynków Politechniki Krakowskiej pojawiły się nowe bloki mieszkalne czy biurowce. Miasto mając na uwadze poprawę komfortu zarówno mieszkańców, jak i osób korzystających z tej drogi w codziennych dojazdach do pracy postanowiło przedłużyć ul. Życzkowskiego. Rozwiązanie to pozwoli na skierowanie linii autobusowych tą ulicą.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca