Trzeci pas ruchu na części obwodnicy Krakowa. Wybrano wykonawcę dokumentacji

Musisz przeczytać

3 751 500 zł będzie kosztowało przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy o trzeci pas ruchu obwodnicy Krakowa między węzłami Modlnica i Modlniczka. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Ivia na opracowanie dokumentacji.

 – Wykonawca, poza dobudowaniem kolejnego pasa ruchu, będzie miał za zadanie opracowanie wariantów przebudowy tego odcinka w taki sposób, aby spełniał on parametry drogi ekspresowej. Dzięki temu w przyszłości droga stanie się fragmentem S52 – północnej obwodnicy Krakowa – informuje GDDKiA.

Jak tłumaczą przedstawiciele GDDKiA – rozbudowa dogi między węzłami jest potrzebna, bo jest tu coraz większy ruch. Badania prowadzone w latach 2020-2021 w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu wykazały, że tą drogą porusza się prawie 24 tys. pojazdów na dobę. Poszerzenie odcinka o trzeci pas ma sprawić, że droga będzie bezpieczniejsza i pozwoli na płynny ruch pojazdów na północnej obwodnicy Krakowa.

Po rozbudowie droga będzie miała parametry drogi ekspresowej, z dwiema jezdniami i trzema pasami ruchu w każdym kierunku. Wykonawca będzie mieć na przygotowanie dokumentacji 36 miesięcy od podpisania umowy.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca