Trzęsienie ziemi w małopolskim PiS. Kaczyński podjął decyzję

Łukasz Kmita został nowym przewodniczącym zarządu PiS w Małopolsce. Decyzję podjął Jarosław Kaczyński. Stanowisko szefa struktur stracił poseł Andrzej Adamczyk, który nie doprowadził do powołania Kmity na marszałka województwa.

Po tym jak Łukasz Kmita (Prawo i Sprawiedliwość) nie został wybrany na marszałka Województwa Małopolskiego – pomimo posiadanej przez PiS większości w sejmiku – sprawy w swoje ręce wziął Jarosław Kaczyński.

Dotychczasowy zarząd Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce został odwołany. Posadę stracił Andrzej Adamczyk a Jarosław Kaczyński wskazał nowego szefa, którym zosta Łukasz Kmita. Informację o dokonanych zmianach przekazał Rafał Bochenek, rzecznik partii. – 

 – Decyzją prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego – nowym przewodniczącym zarządu wojewódzkiego PiS w Małopolsce został poseł Łukasz Kmita. W związku z tym, w najbliższym czasie nastąpi ukonstytuowanie się nowego prezydium zarządu województwa – poinformował Rafał Bochenek.

Jak informowaliśmy we wtorek małopolski sejmik nie wybrał Łukasza Kmity na marszałka. Rekomendowany przez Prawo i Sprawiedliwość kandydat  nie uzyskał wymaganej liczby głosów, mimo, że partia którą reprezentuje ma w sejmiku większość. W 39-osobowym sejmiku małopolskim, PiS ma większość – 21 mandatów. Koalicja Obywatelska ma 12 mandatów, a Trzecia Droga – sześć.

Był jedynym kandydatem, nie został wybrany. Porażka Łukasza Kmity (PiS) w tajnym głosowaniu

Wybory były tajne.  Jarosław Kaczyński tak skomentował w środę te wydarzenia. – Tam są nowi ludzie, tacy którzy powiedzmy sobie są z wyższej półki intelektualnej i niektórym ludziom się nie podobają. To jest przykre, ale to się zdarza. Trzeba z tym walczyć i będę z tym walczył – mówił.

Najnowsze

Co w Krakowie