Trzydniowe święto siatkówki w TAURON Arenie. Biletów na Memoriał Wagnera już nie ma

Od jutra (18 sierpnia) w TAURON arenie rozpoczyna się Memoriał Huberta Wagnera. Siatkarska impreza przyciągnęła do Krakowa najmocniejsze reprezentacje z Europy. Zainteresowanie jest tak duże, że bilety na wszystkie mecze zostały wyprzedzane. Organizatorzy spodziewają się łącznie w trakcie imprezy aż 45 tys. widzów.

Polacy już w piątek zagrają ze Słowenią (o godz. 17.30), a o godz. 20:00 rozpocznie się mecz Włochy – Francja. W sobotę o godz. 14.00 Słowenia podejmie Włochy, a o godz. 17.00 rozpocznie się starcie Polaków z Francuzami. W niedzielę o godz. 14:00 wystartuje mecz Francja – Słowenia, a na zakończenie turniej o godz. 17:00 mecz Polska – Włochy. Na XX Memoriał Wagnera nie ma już dostępnych biletów, organizatorzy przygotowali jednak wyjątkową strefę kibica wokół TAURON Areny, w której można będzie skorzystać z dodatkowych atrakcji.

 – Kiedy zaczynaliśmy 20 lat temu nie spodziewałem się, że ten turniej aż tak się rozrośnie i zyska dużą popularność nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dziś możemy mówić o wypełnionej hali każdego dnia XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera – powiedział Jerzy Mróz, założyciel Fundacji Huberta Jerzego Wagnera i pomysłodawca tego memoriału.

Memoriał Wagnera uznawany jest za największy towarzyski turniej siatkarski na świecie. Dla wszystkich uczestników będzie to najważniejszy sprawdzian formy przed rozpoczynającymi się 28 sierpnia mistrzostwami Europy, których gospodarzami będą: Bułgaria, Izrael, Macedonia Północna i Włochy.

 – Jestem szczęśliwy, że tutaj jesteśmy. To duże wyzwanie grać przy pełnej hali, nawet jeżeli to turniej towarzyski. Przyjadą tutaj naprawdę mocne drużyny, pamiętajmy jednak, że zarówno dla nas jak i rywali nie jest to etap przygotowań, kiedy będziemy w pełni formy. Ta gra może nie wyglądać jak chociażby podczas turnieju finałowego Ligi Narodów w Gdańsku. Wciąż jeszcze potrzebujemy czasu, prawdę mówiąc byłby zmartwiony gdybyśmy w tej chwili byli już w optymalnej formie. Niezależnie od wszystkiego kiedy grasz przed 15-tysięczną publicznością nie jest to zwykły mecz i jestem przekonany, że zagramy najlepiej jak to będzie możliwe na tę chwilę – powiedział trener biało-czerwonych Nikola Grbic

Memoriał Wagnera rozgrywany jest od 2003 roku. Jego celem jest uhonorowanie pamięci najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki – Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w 1976 roku. Kraków już po raz ósmy będzie jego gospodarzem. Wcześniej siatkarze rywalizowali w stolicy Małopolski w 2014, 2016, 2017, 2018, 2019, 2021 i 2022 roku. W tej ostatniej edycji najlepsi okazali się Polacy, którzy już 10-krotnie triumfowali w tej imprezie.

Terminarz memoriału Wagnera 2023

PIĄTEK, 18 sierpnia

godz. 17:30: POLSKA – Słowenia
godz. 20:00: Włochy – Francja
SOBOTA, 19 sierpnia

godz. 14:00: Słowenia – Włochy
godz. 17:00: POLSKA – Francja
NIEDZIELA, 20 sierpnia

godz. 14:00: Francja – Słowenia
godz. 17:00: POLSKA – Włochy

Patrycja Bliska

Najnowsze

Co w Krakowie