Budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej. Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Musisz przeczytać

W sobotę i poniedziałek zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego w związku z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

W sobotę ruch kołowy odbywający się obecnie ul. Opolską z wykorzystaniem jezdni południowej na odcinku od ul. Pleszowskiej do stacji paliw zostanie przeniesiony na jezdnię północną.

„Dwa pasy będą dostępne w kierunku Katowic, jeden – w kierunku Nowej Huty. Na zamkniętej południowej jezdni ul. Opolskiej prowadzone będą prace związane z przebudową ciepłociągu. Nadal będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ul. Pleszowskiej w kierunku Nowej Huty. Wciąż obowiązuje też zakaz skrętu w lewo z ul. Opolskiej w ul. Pleszowską” – informują urzędnicy.

Z kolei od poniedziałku nastąpi korekta organizacji ruchu na odcinku od ronda przy ul. Mackiewicza do skrzyżowania ulic Pachońskiego i Górnickiego.

„Skrzyżowanie nadal pozostaje zamknięte, a od wlotu z ul. Mackiewicza obowiązuje ruch dwukierunkowy. Zamknięty dla pieszych zostanie chodnik po północnej stronie ul. Pachońskiego i zawężone zostaną obie jezdnie przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego. Zachowany będzie dojazd do posesji po północnej stronie ul. Pachońskiego” – czytamy w komunikacie.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca