Uczniowie wrócą do szkół, studenci na uczelnie. Premier: „To pewne”

Musisz przeczytać

Nowy rok szkolny rozpocznie się w normalnym trybie – uczniowie wrócą do szkół i nauki w salach lekcyjnych. Także studenci będą zdobywać wiedzę w uczelnianych murach. Czy to oznacza, że po wakacjach nie będzie już zdalnego trybu nauczania.

Uczniowie i studenci siedzą w domach od połowy marca. Od kilku miesięcy uczą się zdalnie, nawet egzaminy na studiach prowadzone są tym trybie. Jesienią do szkół i na uczelnie ma wrócić normalność. Przynajmniej tak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Od początku wrześnie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja” – ogłosił premier Morawiecki, który gościem czwartkowej (25 czerwca) „Rozmowy Dnia” Radia Łódź i TVP3 Łódź.

Szef rządu dodał, że powrót uczniów do szkół i studentów na uczelnie jest przesądzony bez względu na to, jaka będzie sytuacja epidemiologiczna. – Nawet gdyby jesienią koronawirus zaatakował ponowne, to mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory. Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Dzisiejsza deklaracja premiera ma zamknąć dyskusje o tym, czy jesienią zostanie utrzymana zdalna nauka w szkołach i na uczelniach. I o ile w szkołach decyzje rządu będą wiążące, to na uczelniach wcale nie musi skończyć się zdalne nauczania. Część szkół wyższych nie wyklucza, że niektóre zajęcia będą się odbywać online, a na inne studenci będą przychodzić na uczelnie.

GS

Koronawirus. Co z lekcjami we wrześniu? Jest komunikat!

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca