Ulga na obwodnicy. Remont wiaduktu na Zakopiańskiej zakończy się szybciej

Musisz przeczytać

Południowa obwodnica Krakowa to nie jest obecnie zbyt sympatyczne miejsce. W korku możemy tutaj stracić nawet kilkanaście minut. Wszystko przez remont wiaduktu na ulicy Zakopiańskiej, który na szczęście ma się skończyć wcześniej niż planowano.

Remont rozpoczął się w czerwcu. Aktualnie wykonawca w czasie prac przewidzianych dla drugiego etapu dodatkowo wykonuje te zaplanowane w ramach trzeciego. Dzięki temu całość robót zakończy się wcześniej. Oznacza to, że od poniedziałku, 24 sierpnia na ul. Zakopiańskiej przywrócona zostanie stała organizacja ruchu.

Pierwotnie zakładano, że remont potrwa ok. trzech miesięcy i podzielony zostanie na trzy etapy. Roboty na wiadukcie realizowane są w dolnej części obiektu, dlatego nadal obowiązują zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4. Pierwszy etap zakończył się w terminie. Obecnie trwa drugi etap. Oprócz prac przewidzianych dla tej części remontu wykonawcy udało się podjąć prace zaplanowane w ramach trzeciej. W ramach prac wykonywana jest naprawa betonu elementów konstrukcji nośnej oraz podpór, wzmocnienie taśmami z włókien węglowych belek nośnych, zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonu elementów nośnych oraz podpór obiektu.

Koszt prac to 1 mln 750 tys. zł.

ml, krakow.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca