Urzędnicy apelują, aby się szczepić. Akcja specjalnie dla seniorów

Kraków zachęca seniorów do szczepienia się przeciwko grypie. W związku z tym miasto kontynuuje program szczepień ochronnych dla osób po 65. roku życia.

Program realizowany jest także dla mieszkańców wybranych dzielnic, którzy są nim obejmowani w pierwszej kolejności. W drugiej kolejności, w przypadku niewykorzystania miejsc, szczepieniami z tej puli będą mogli zostać objęci mieszkańcy innych części Krakowa.

Placówki, w których można się zaszczepić zarówno w ramach programu miejskiego, jak i tego realizowanego w dzielnicach (str. 3 załącznika) można sprawdzić TUTAJ.

– Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia szczepionki przeciw grypie dostępne są bezpłatnie w ramach tzw. wykazu „leki 75+” dla osób urodzonych nie później niż w 1947 roku. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK apeluje, aby seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, rozważyli skorzystanie z rządowego programu szczepień, tak aby z miejskiego programu szczepień przeciwko grypie w pierwszej kolejności mogły korzystać osoby w przedziale wiekowym 65-75 lat, które nie są objęte rządową akcją – czytamy w komunikacie.

Zniżki w OC — co warto wiedzieć?

 

Najnowsze

Co w Krakowie