Urzędy Skarbowe w Krakowie – trzy sposoby na szybkie załatwianie spraw

Z racji rzadkiego załatwiania spraw w Urzędzie Skarbowym bardzo często zastanawiamy się, co dokładnie musimy zrobić, aby skutecznie załatwić naglącą sprawę za pierwszym podejściem. Jakie są sposoby załatwiania spraw w Urzędzie Skarbowym?

3 sposoby na załatwianie spraw w Urzędzie Skarbowym

Pierwszym i nadal najpopularniejszym sposobem na rozwiązywanie problemów podatkowych jest fizyczna wizyta w oddziale Urzędu Skarbowego. Należy pamiętać, że każdą taką wizytę należy wcześniej umówić, aby tym samym zniwelować prawdopodobieństwo powstania kolejek. Dzięki temu będziemy mogli szybko i skutecznie załatwić sprawę. Innym sposobem jest załatwianie spraw za pomocą rozmów telefonicznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Po krótkim oczekiwaniu możemy połączyć się z urzędnikiem, który załatwi naszą sprawę podatkową. Jest to rozwiązanie popularne wśród seniorów oraz przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na fizyczne wizyty. Trzecią i ostatnią możliwością załatwienia sprawy w Urzędzie Skarbowym, jest rozwiązanie jej poprzez Internet. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne wśród osób młodych, które są zaznajomione z nowymi technologiami. Opcja ta pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu, gdyż praktycznie z dowolnego miejsca oraz o dowolnym czasie możemy załatwić naszą sprawę urzędową.

Ile oddziałów Urzędu Skarbowego mieści się w Krakowie?

Urząd Skarbowy w Krakowie posiada swoje oddziały na Śródmieściu, Nowej Hucie, Krowodrza, Śródmieściu, Podgórzu oraz Prądniku. Jest to zatem bardzo dobra informacja dla osób, które mieszkają w tych dzielnicach miasta. Dzięki temu zyskamy czas nie tylko na dotarciu do oddziału, ale również na samym załatwianiu sprawy. Szczegółowy spis wszystkich oddziałów Urzędu Skarbowego w Krakowie można zobaczyć w tym miejscu https://urzadskarbowy.eu/spis-urzedow/malopolskie/krakow/.

Każda z filii Urzędu Skarbowego w Krakowie ma moc sprawczą, także każda załatwiona sprawa w tych urzędach nie musi być konsultowana z wyższymi organami państwowymi.

Rozliczanie deklaracji podatkowej

Do końca kwietnia każdego roku wszyscy pełnoletni obywatele mają obowiązek rozliczenia się za pomocą deklaracji podatkowej. Jest to bardzo natężony okres pod kątem pracy w Urzędzie Skarbowym. Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną opcją złożenia deklaracji podatkowej była fizyczna wizyta w Urzędzie Skarbowym. Oczywiście generowało to bardzo duże kolejki, przez co każdy z nas musiał brać dzień wolnego w pracy. W ostatnich latach wdrożono jednak możliwość składania deklaracji podatkowej poprzez Internet. W ciągu zaledwie kilkunastu minut możemy złożyć naszą deklarację i spełnić nasz obywatelski obowiązek. Można je złożyć poprzez program Epit https://urzadskarbowy.eu/twoj-e-pit/, który w bardzo szybki i konkretny sposób pokazuje, w jaki sposób należy wypełnić wszelkie dokumenty, aby były one wiążące. Co ważne, deklaracje składane poprzez Internet mają szansę być szybciej przetworzone przez urzędników niż deklaracje składane drogą standardową.

Zobacz także