Uwaga kierowcy. Zmiany na ulicy Dietla. A na Stradomską wracają samochody

Przejeżdżający ulicą Dietla muszą przygotować się na kolejną zmianę organizacji ruchu. Od poniedziałku 25 maja jezdnia południowa (od strony Kazimierza), po której do tej pory odbywał się ruch w obu kierunkach, zostanie zamknięta. Samochody będą jeździć jezdnią północną. Też w obu kierunkach. Otwarta zostanie ulica Stradomska.

„Przebudowa skrzyżowania ulic Dietla i Krakowskiej od strony Stradomskiej w ramach przebudowy Krakowskiej została zakończona. W poniedziałek (25 maja br.) wykonawca planuje przełożyć ciężar robót na jezdnię południową – pojawią się zmiany w organizacji ruchu” – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Wprawdzie dla ruchu zostanie zamknięty tylko fragment ulicy Dietla przy skrzyżowaniu z Krakowską, ale ruch samochodów zostanie skierowany na jezdnię północną już za mostem Grunwaldzkim. Samochody pojadą tą jezdnią aż do skrzyżowania z ul. Św. Sebastiana.

Także od poniedziałku samochody będą mogły przejechać ul. Stradomską. Ruch tramwajowy wróci na nią tydzień później – 1 czerwca.

Przebudowa ul. Krakowskiej i skrzyżowania z Dietla powinna się skończyć w wakacje. I wtedy na kierowców w tym miejscu czeka prawdziwa rewolucja, czyli Krakowska Tarcza dla Mobilności, która całkowicie zmieni ruch na Dietla.

GS

Na Dietla nie wrócą już dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Auta zrobią miejsce rowerom. To samo czeka most Grunwaldzki

Najnowsze

Co w Krakowie