W grudniu wróci handel w niedziele. Przynajmniej na dwie niedziele

Musisz przeczytać

Już nawet przedstawiciele rządu przyznają, że możliwy jest powrót handlu w niedziele. Ale bez względu na to, czy będzie zgoda na otwarcie galerii handlowych także siedem dni w tygodniu, w grudniu będą dwie niedziele handlowe. O ile zostanie zniesione obostrzenie dotyczące galerii handlowych – do końca listopada są one zamknięte.

Branża handlowa od kilku miesięcy apeluje o przywrócenie na czas epidemii wszystkich niedziel handlowych. Do tej pory rząd konsekwentnie sprzeciwiał się takim postulatom. Ale ostatnio przedstawiciele Rady Ministrów nie mówię już stanowczego „nie”. Z rządu płyną sygnały, że możliwe jest np. dodanie kolejnej niedzieli w grudniu.

Nie wolno przy tym zapominać, że w grudniu i tak są dwie niedziele handlowe. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami sklepy mogą być otwarte 13 i 20 grudnia. Ewentualna zgoda na jeszcze jedną niedzielę dotyczyłaby 6 grudnia. Oczywiście przy założeniu, że rząd nie przedłuży zamknięcia galerii handlowych, który obowiązuje do 29 listopada.

Niewykluczony jest też wariant zgody na wszystkie niedziele handlowe do czasu zakończenia epidemii. Takie rozwiązanie miałoby zmniejszyć tłok w sklepach w piątkowe popołudnia i soboty.

Kiedy poznamy decyzje w tej sprawie? Być może premier ogłosi to przedstawiając plan odmrażania gospodarki.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca