W Krakowie żyje 3005 milionerów

Kraków znalazł się na drugim miejscu w Polsce pod względem liczby mieszkańców, których dochód w minionym roku wyniósł przynajmniej 1 mln zł. Na pierwszym miejscu jest Warszawa. 

Zestawienie 15 polskich miast z największą liczbą milionerów przygotował Wprost na podstawie informacji zebranych ze wszystkich izb administracji skarbowych w kraju.

Z danych wynika, że najwięcej osób, które zadeklarowały dochód na poziomie co najmniej miliona złotych rocznie, jest w Warszawie. W zeszłym roku w stolicy mieszkało 4870 milionerów. Na drugim miejscu jest Kraków, gdzie żyje 3005 milionerów, a trzeci jest Poznań z wynikiem 1329 osób deklarujących dochód na poziomie miliona złotych. Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazł się Gdańsk. W tym nadmorskim mieście, 932 mieszkańców zadeklarowało w swoich zeznaniach podatkowych dochód na poziomie co najmniej miliona złotych. Na kolejnych miejscach uplasowały się Wrocław i Kielce. Siódme i ósme miejsce zajęły Bielsko-Biała i Częstochowa.

Portal informuje, że choć do tej pory co roku obserwowano wzrost liczby milionerów, zwykle na poziomie kilku procent, to w tym roku tempo wzrostu nieco spadło. W 2021 roku w Polsce żyło 43537 osób z dochodem na poziomie miliona złotych. W zeszłym roku liczba ta wzrosła tylko o niewiele ponad pół procent, do 43 776 osób.

Patrycja Bliska 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie