W okolicy Krakowa powstaje wielka piaszczysta plaża. Otwarcie już w te wakacje!

To będzie świetne miejsce na szybki wypad z Krakowa. W Gdowie powstaje wielkie kąpielisko z piaszczystą plażą o powierzchni około 1,5 hektara.

W okolicy Gdowa powstał zupełnie nowy zbiornik wodny dedykowany plażowiczom, który podzielony będzie na 3 strefy o zróżnicowanej głębokości – do 40 cm, do 140 cm oraz do 180 cm. Do dyspozycji gości będzie infrastruktura towarzysząca obejmująca między innymi: piaszczystą plażę, zielone tereny trawiaste, wygodne ścieżki i drogi, punkty gastronomiczne, prysznice, przebieralnie, sklepik…. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwać będą ratownicy.

Z planami inwestycyjnymi Kuter Port Nieznanowice zapoznał się wójt Zbigniew Wojas. Zamiary inwestora wyglądają naprawdę imponująco, a kąpielisko ze wszystkim atrakcjami usytuowane będzie przy trasie pieszo-rowerowej wzdłuż Raby – mówi wójt Zbigniew Wojas. Stąd też nasza współpraca w obszarze turystyki. Wszystko po to, by goście przyjeżdżający tu z bliższej i dalszej okolicy zobaczyli inne atrakcje i zabytki w Gminie Gdów – dodaje Wojas.

Obiekt znajduje się tylko kilkanaście kilometrów od południowo-wschodnich granic Krakowa. 

ml, Gdow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie