W parku Bednarskiego piły pójdą w ruch. Miasto ogłosiło przetarg

Zarząd Zieleni Miejskiej  poinformował o ogłoszeniu przetargu na „usunięcia posuszu gałęziowego oraz ciecie pędów” w remontowanym Parku Bednarskiego. Na te prace urząd planuje przeznaczyć ponad 312 tys. złotych. 

Czego dokładnie dotyczy ogłoszony właśnie przetarg? Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, ZZM poszukuje firmy, która wykonana „roboty przygotowawcze polegające na odtworzeniu skrajni ścieżek pieszych poprzez wykonanie stosownych cięć pędów zawężających ciągi piesze i stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz prace ogrodnicze polegające na usunięciu posuszu gałęziowego drobnego i grubego, stanowiącego istotne zagrożenie bezpieczeństwa zarówno pracowników budowy, jak i przyszłych użytkowników parku”. 

Na podstawie dokumentacji przetargowej można się domyślać zakresu prac. „Usunięcie posuszu” to tak naprawdę usunięcie martwych gałęzi drzew, które rosną w pobliżu powstających alejek spacerowych. Tajemnicą pozostaje za to ilość drzew poddanych tym zabiegom – szczegółowy zakres prac  i dokumentacja z przeglądu drzewostanu nie zostały opublikowane na stronach ZZM.

Rewitalizacja Parku Bednarskiego ruszyła z tym roku ( Rusza rewitalizacja Parku Bednarskiego) Od początku remont budził skrajne opinie wśród mieszkańców Krakowa. Po protestach  zakres prac w parku został zawężony w stosunku do pierwotnych założeń. ZZM zrezygnował z części planowanych prac w m. in. z  zabezpieczania skał metalowymi barierkami, budowy amfiteatru i punktu widokowego. 

Wbrew obietnicom o otwarciu części parku pod koniec lata , do dzisiaj park jest formalnie placem budowy i pozostaje zamknięty. 

Szybsze prace przy rewitalizacji Parku Bednarskiego. Na razie nie wygląda to obiecująco [zdjęcia]

Zgodnie z umową, termin zakończenia robót oraz otwarcie całego parku został wyznaczony na koniec czerwca 2023 r. 

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie