W poniedziałek kilka protestów w Krakowie. Gdzie i o której?

Musisz przeczytać

Poniedziałek, 2 listopada będzie kolejnym dniem protestów. W Krakowie planowanych jest kilka manifestacji.

O godz. 17 rozpocznie się „Spacer środowisk artystyczno-kreatywnych”. Uczestnicy tej manifestacji zbiorą się na Rynku Głównym. Będą domagać się m.in. mniejszych niż obecnie obostrzeń w branży kulturalnej (by więcej osób mogło uczestniczyć w przedstawieniach i seansach) oraz rekompensat za utracone dochody.

Fot. Facebook Strajk Kobiet

Godzinę później zacznie się kolejna blokada Krakowa. Organizatorzy „Strajku W Ruchu: Protestu samochodowego” zachęcają kierowców do gromadzenia się w 5 punktach:

  1. Al. Pokoju – parking – przy stacji Shell
  2. Castorama (Galeria Bronowice) – pod słupem Castorama
  3. Tesco, Kapelanka – okolice słupa telefonicznego
  4. Kaufland (dawniej Tesco), Wielicka – na końcu parkingu
  5. Castorama, Alma , ul. Pilotów (przy wjeździe na parking Castoramy.

Potem wszyscy wyjadą na ulice miasta. Niewykluczone, że piesi zablokują jakieś ważne skrzyżowanie. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu jednego dnia zablokowali most Dębnicki i skrzyżowanie pod Jubilatem, innego Aleje Trzech Wieszczów i skrzyżowanie pod Muzeum Narodowym.

Na godz. 20 zaplanowana jest kolejna manifestacja pod kurią na ul. Franciszkańskiej. Tym razem pod hasłem „Chryzantema dla Jędraszewskiego”. „2 listopada przyjdź pod krakowską kurię. Zapal znicz, zostaw chryzantemę. Wydarzenie jest antyklerykalne. Z uwagi na szczególny dzień, nie będziemy skandować haseł. Z szacunku dla osób, dla których ten dzień może być trudniejszy niż pozostałe w roku, wydarzenie ma charakter zadumy. Znicze niech symbolizują pamięć o naszych bliskich. Chryzantemy niech będą symbolem dla Jędraszewskiego, że uznajemy go winnym przyzwolenia na zamordowanie praw kobiet o samodecydowaniu!” – informują organizatorzy poniedziałkowego happeningu pod kurią.

Fot. Facebook Strajk Kobiet

I dodają, że „wydarzenie dedykowane jest dla osób, które opowiadają się za bezwzględnym i natychmiastowym rozdziałem kościoła od państwa oraz bliska jest im idea świeckiej Polski”.

(KK)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca