W poniedziałek ruszają kolejne prace na al. Solidarności (INFORMATOR)

17 czerwca rozpoczną się prace remontowe na kolejnym odcinku alei Solidarności. Roboty drogowe potrwają kilka dni i obejmą fragment między skrzyżowaniem z ul. Orkana i Struga a skrzyżowaniem z al. Przyjaźni i ul. Mierzwy.

Od początku marca trwa remont nakładkowy pierwszego fragmentu Alei Solidarności w Nowej Hucie. To jedna z najbardziej zniszczonych ulic w Krakowie. Pierwszym etapem prac objęto wymianę nawierzchni na „agrafce” przy Zalewie Nowohuckim, na wysokości skrzyżowania z ul. Bulwarową. Remont obejmuje obydwie jezdnie al. Solidarności.

Drogowcy tym razem zajmą się fragmentem między skrzyżowaniem z ul. Orkana i Struga a skrzyżowaniem z al. Przyjaźni i ul. Mierzwy. – Tego dnia rozpoczną się również prace przy wymianie nawierzchni na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Struga – informuje ZDMK. Docelowo wyremontowany zostanie odcinek od pl. Centralnego do ul. Bulwarowej. Zakończenie remontu zaplanowano na koniec września.

W nocy z 17 na 18 czerwca planowane jest frezowanie oraz układanie warstwy wiążącej na zewnętrznym pasie. W związku z tym obowiązywać będzie zakaz skrętu w prawo w ulicę Orkana dla pojazdów jadących od placu Centralnego. Objazd do ulicy Orkana zostanie poprowadzony przez ulicę Bulwarową. Na całej długości prowadzonych prac będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się. Przystanek autobusowy „Struga” zostanie tymczasowo przeniesiony nieco dalej, poza zakres prowadzonych robót. Mimo prac, przejazd przez skrzyżowanie w relacji Orkana – Struga będzie zachowany, a w razie potrzeby ruch będzie kierowany przez uprawnioną osobę.

Noc z 18 na 19 czerwca będzie obejmować frezowanie i układanie warstwy wiążącej na wewnętrznym pasie. W tym czasie nie będzie możliwości skrętu w lewo w ulicę Struga ani zawracania dla pojazdów jadących od placu Centralnego. Wyjazd z ulicy Orkana na aleję Solidarności będzie możliwy tylko w prawo, w kierunku centrum Nowej Huty. Objazd do ulicy Struga będzie prowadził przez przełączkę na wysokości ulicy Bulwarowej, a do ulicy Orkana – przez skrzyżowanie na wysokości ulic Przyjaźni, Mierzwy i alei Solidarności.

W nocy z 19 na 20 czerwca zostanie układana warstwa ścieralna na zewnętrznym pasie. W związku z tym nadal obowiązywać będzie zakaz skrętu w prawo w ulicę Orkana dla pojazdów jadących od placu Centralnego. Objazd do ulicy Orkana pozostanie przez ulicę Bulwarową, a na długości prowadzonych prac nadal będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się. Przystanek autobusowy „Struga” pozostanie w tymczasowej lokalizacji, a przejazd przez skrzyżowanie Orkana – Struga będzie utrzymany z możliwością kierowania ruchem przez uprawnioną osobę.

Noc z 20 na 21 czerwca będzie poświęcona układaniu warstwy ścieralnej na wewnętrznym pasie. W tym czasie nie będzie możliwości skrętu w lewo w ulicę Struga ani zawracania dla pojazdów jadących od placu Centralnego. Wyjazd z ulicy Orkana na aleję Solidarności będzie możliwy tylko w prawo, w kierunku centrum Nowej Huty. Objazd do ulicy Struga będzie prowadził przez przełączkę na wysokości ulicy Bulwarowej, a do ulicy Orkana – przez skrzyżowanie na wysokości ulic Przyjaźni, Mierzwy i alei Solidarności.

Prace będą prowadzone przy wyłączeniu sygnalizacji świetlnej, a na odcinku robót będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Realizacja tych prac zależy od warunków pogodowych. Roboty bitumiczne dotyczące parkingów planowane są na dzień 21 czerwca i mają zostać zakończone w ciągu dnia, co ma zakończyć całość prac na tym fragmencie.

Przypomnijmy, że obecnie przygotowywana jest gruntowna przebudowa alei Solidarności wraz z realizacją zbiorników retencyjnych. Te prace będą wykonywane za kilka lat. W związku z odsunięciem w czasie gruntownej przebudowy konieczne było zrealizowanie pilnych prac remontowych, ułatwiających codzienne przemieszczanie się mieszkańców. – Dzięki realizowanym obecnie działaniom poprawi się komfort jazdy kierowców, rowerzystów, ale i pieszych w tej części miasta – wyjaśnia urząd miasta.

Remont nakładkowy na al. Solidarności. Na całkowitą przebudowę poczekamy jeszcze kilka lat

Patrycja Bliska 

 

Najnowsze

Co w Krakowie