W sierpniu koniec prac na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki. Widać już nowe torowisko (ZDJĘCIA)

Na kolejnym fragmencie ul. Zwierzynieckiej, w rejonie budynku Filharmonii pojawiła się zupełnie nowa konstrukcja torowiska. W ramach inwestycji, która ma się zakończyć najpóźniej we wrześniu, gruntownie wyremontowane będą ulice Zwierzyniecka i Kościuszki. Zgodnie z umową wykonawca do końca roku szkolnego musi zapewnić przejezdność dla tramwajów. Całość prac ma zakończyć sie w sierpniu tego roku. 

Na ul. Zwierzynieckiej  nowe torowisko oraz jezdnia (warstwa wiążąca) zostały wybudowane na fragmencie od skrzyżowania z ul. Powiśle w kierunku al. Krasińskiego. Obecnie na odcinku od budynku Filharmonii do ul. Małej wykonywana jest konstrukcja torowiska oraz jego zabudowa z płyt prefabrykowanych.

Na ul. Kościuszki trwa przebudowa uzbrojeń podziemnych na całym odcinku. Sukcesywnie po zakończeniu tego etapu będzie pojawiała się konstrukcja torowiska i układane będą prefabrykowane płyty na kolejnych fragmentach. W rejonie od mostu na ul. Senatorskiej do ul. Flisackiej torowisko jest już gotowe. W najbliższym czasie zamknięta zostanie ul. Komorowskiego – realizowane będą roboty MPEC. 

fot. Krakow.pl 

Koniec korków pod Wawelem? Otwarto przebudowany fragmentu. Zwierzynieckiej koło Jubilat

Najnowsze

Co w Krakowie