W weekend utrudnienia przy Rondzie Czyżyńskim. A potem rewolucja na liniach „14” i „9”

23 i 24 stycznia prowadzone będą prace przy wymianie zwrotnicy na ulicy Bieńczyckiej przed wjazdem na rondo Czyżyńskie, informuje MPK.

W związku z tym swoje trasy w kierunku centrum miasta zmienią linie tramwajowe nr 1, 5, 9, 14 i 52. W kierunku centrum Krakowa linie będą kursować po trasach zmienionych: al. Andersa, pl. Centralny im. R. Reagana, al. Jana Pawła II. W kierunku pętli „Mistrzejowice”, „Os. Piastów”, „Wzgórza Krzesławickie” tramwaje będą kursować po stałych trasach.

Linie 14, a potem 9 czeka wkrótce rewolucja. Od poniedziałku 25 stycznia jeden z nowoczesnych Lajkoników zacznie kursować także w dni powszednie. Docelowo z Mistrzejowic do Bronowic będą kursować wyłącznie nowoczesne Lajkoniki i wagony NGT6 marki Bombardier. Kolejną linią po „czternastce”, na której zaczną kursować Lajkoniki, będzie prawdopodobnie linia nr 9 („Mistrzejowice” – „Nowy Bieżanów P+R”).

Lajkoniki to nowoczesne tramwaje wyposażone w klimatyzację, monitoring, oświetlenie ledowe wnętrza oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic wyświetlających trasę przejazdu. W każdym z tramwajów jest zamontowana specjalna platforma, która ułatwia wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach. Z myślą o użytkownikach smartfonów w pojeździe do dyspozycji są porty USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych oraz gniazdka elektryczne.

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie