W zoo dowiesz się, jak uniknąć kłopotów przywożąc pamiątki z wakacji

To będzie przyjemne z pożytecznym. We wtorek, 22 czerwca 2021 roku w krakowskim zoo będzie można m.in. wziąć udział w grze terenowej, zobaczyć niezwykłą wystawę i wysłuchać bardzo przydatnych prelekcji na temat tego, jak uniknąć kłopotów przywożąc pamiątki z wakacji.

Pierwszy dzień kalendarzowego lata to idealny moment na przypomnienie o świadomym podróżowaniu i konwencji waszyngtońskiej – CITES. Okazuje się, że wielu turystów nie ma pojęcia, że przywożąc z różnych zakątków świata np. muszle czy kawałek rafy koralowej, na polskim lotnisku może mieć sporo problemów. Dlaczego? Tysiące egzotycznych gatunków zwierząt i roślin – chronionych jest przepisami (CITES) – tłumaczą pracownicy zoo. Przedstawiciele Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego oraz Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport podpowiedzą dzieciom i dorosłym, jak uniknąć kłopotów przywożąc pamiątki z wakacji.

Podczas wyjątkowej gry terenowej uczestnicy będą musieli rozwikłać przygotowaną zagadkę! To zadanie będzie wymagało poznania konwencji CITES i odwiedzenia wybranych gatunków krakowskiego ZOO wpisanych na jej listę. – Dla wszystkich drużyn, które podejmą się wyzwania, i którym uda się rozwikłać zagadkę, czekać będą nagrody – zachęcają organizatorzy akcji edukacyjnej.

Gościem specjalnym będzie specjalista od CITESów, przedstawicielka Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, podkomisarz Małgorzata Woźniak-Słota. Podczas prelekcji opowie o samej konwencji oraz pokaże okazy CITES, które pasażerowie próbowali przemycić do Polski i które zostały wychwycone i zatrzymane. Prelekcje odbywać się będą o godzinach 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 i 15:30 – Żaden podróżnik planujący wakacje nie może tego przegapić! – twierdzą organizatorzy prelekcji. Dodatkowo przez cały czas pracownicy CEL zapraszają na warsztaty budowanie „zwierzaków z niczego”.

Osoby planujące podróże lotnicze będą mogły odwiedzić stanowiska CEL, by dowiedzieć się, co można zapakować do bagażu lotniczego! W trakcie zajęć praktycznych wszyscy dostaną instrukcje na temat tego, które przedmioty zabrać do bagażu podręcznego, a które do rejestrowanego i których lepiej nie zabierać wcale. Będzie się można także dowiedzieć, czy wolno zabrać do samolotu rower, narty, albo nawet… zwierzaka! Odwiedzający dziś zoo w godzinach 9-16, po zakupie biletu, zostaną „CELującym podróżnikiem”.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie