Ważna droga na wlocie do Krakowa będzie rozbudowana

Fot. malopolska.uw.gov.pl

Wojewoda małopolski wydał pozwolenie na rozbudowę drogi krajowej nr 94 od Modlnicy do Giebułtowa. Odcinek o długości 1,7 km stanie się drogą dwujezdniową i ułatwi wjazd do Krakowa od strony Olkusza.

To kolejny etap rozbudowy drogi 94. Już wcześniej w Modlnicy powstało rondo. Teraz od tego rodna droga zostanie poszerzona w kierunku Giebułtowa. Na 1,7-kilometrowym odcinku trzy skrzyżowania zostaną przebudowane na ronda.

Wydana przez wojewodą zgoda na realizacje inwestycji drogowej ma rygor natychmiastowej wykonalności. To oznacza, że firma, która realizuje inwestycję, może od razu przystąpić do prac.

– Rozbudowa drogi krajowej nr 94 w miejscowości Modlnica w gminie Wielka Wieś to jedna z tych inwestycji, na którą Mieszkańcy liczyli od wielu lat. Nie tylko zapewni ona łatwiejszą komunikację lokalną i komfort jazdy, ale także poprawi bezpieczeństwo. Wjazd i wyjazd z Krakowa w kierunku Olkusza powinien się znacznie poprawić. Będzie szybciej, sprawniej, bezpieczniej. Co istotne, inwestycja w całości zostanie sfinansowana z budżetu państwa – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

(GS)

Zobacz także