Wciąż można wysyłać piosenki o Krakowie. „Nie zapadajmy w zimowy sen”

Musisz przeczytać

Do końca stycznia przyszłego roku można wysyłać zgłoszenia w konkursie na piosenkę o Krakowie, który organizują Krakowski Teatr Scena STU, Urząd Miasta Krakowa i radio RMF Classic.

– Postanowiliśmy przedłużyć okres naboru piosenek na konkurs, aby dać możliwość kreatywnego wykorzystania czasu pandemicznych ograniczeń wszystkim, którzy o Konkursie jeszcze nie słyszeli, lub słyszeli, ale z przeróżnych powodów nie zgłosili w nim udziału. Jeśli komuś zabrakło weny lub wiary w siebie to chcemy ich właśnie zmotywować do działania. Przed nami święta i ferie zimowe, które będą zupełnie inne niż dotychczas. Podczas gdy pandemia zamyka nas w domach, my otwórzmy szeroko naszą wyobraźnię i wrażliwość artystyczną. Nie zapadajmy w zimowy sen twórczy, skupmy się na pracy nad tekstem, muzyką i emocjami w naszej piosence. To działa i owocuje wspaniałymi rezultatami – widzimy to już po ilości i jakości zgłoszeń, jakie do tej pory wpłynęły na konkurs – powiedział Krzysztof Pluskota, dyrektor Krakowskiego Teatru Sceny STU.

Przypominamy, że pula nagród w konkursie to aż 30 000 zł. Nadesłane piosenki oceni kapituła konkursu, w której skład wchodzą poetka Ewa Lipska, wokalista Igor „Igo” Walaszek, kompozytor i pianista Konrad Mastyło, satyryk i autor Krzysztof Piasecki, zastępca dyrektora Wydziału Kultury Miasta Krakowa Magdalena Doksa-Tverberg oraz szefowa muzyczna radia RMF Classic Magdalena Wojewoda-Mleczko.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca