Weekendowa kumulacja utrudnień – przez remonty i biegaczy

Kierowcy nie będą mieli lekko w ten weekend. Muszą przyzwyczaić się do nowych, znaczących utrudnień z powodu rozpoczęcia kolejnych remontów. Do tego w niedzielę powinni się uzbroić w cierpliwość i korzystać z objazdów, bo znaczną część ulic w mieście zajmą biegacze.

W sobotę, 15 października 2022, rozpoczyna się zapowiadana od dawna przebudowa ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Jesionowej do ul. Robla. Najpierw wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej. Pierwsze prace rozpoczną się w poniedziałek, 17 października.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego na ul. Królowej Jadwigi:
•Zamknięty zostanie odcinek od ul. Robla do ul. 28 Lipca 1943 (dojazd do posesji będzie zachowany)
•Na odcinku od ul. Jesionowej do ul. 28 Lipca 1943 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy (w trakcie prac bitumicznych odcinek będzie zamknięty – szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie)
•Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicach: Na Błonie (od ul. Hamernia do ul. Zarzecze), Borowego, Pększyca-Grudzińskiego, Wyrwy-Furgalskiego (w stronę ul. Królowej Jadwigi).

Sobota to także początek utrudnień i zmian na ulicy Bieńczyckiej. A to dlatego, że rozpoczyna się remont torowiska tramwajowego na ul. Bieńczyckiej – między rondem Czyżyńskim a rondem Kocmyrzowskim. Prace zakończą się dopiero w grudniu. Do tego czasu ruch tramwajowy w tym miejscu będzie wstrzymany.

W związku z tym pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej. Swoje trasy zmienią linie nr 1, 9, 14, 52 i 74. Linia nr 1 będzie kursować przez al. Jana Pawła II, al. Solidarności, ul. Ujastek i ul. Łowińskiego. Natomiast linie nr 9, 14 i 52 będą kursować przez al. Andersa, plac Centralny i al. Jana Pawła II. Linia nr 74 będzie kursować na trasie „TAURON Arena Kraków Wieczysta” – „Nowy Bieżanów P+R”.

W niedzielę przez kilka godzin wiele ulic zajmą biegacze – uczestnicy 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Utrudnienia dla kierowców będą ogromne, np. ulica Lema będzie zamknięta w obu kierunkach od północy do godz. 18. Do południa lepiej omijać m.in. al. Pokoju, Mickiewicza, Krasińskiego, Focha, 3 Maja. Kłopoty będą także na moście Dębnickim, rondzie Grunwaldzkim, ulicach Konopnickiej i Stoczniowców. Utrudnień jest znacznie więcej.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie