Widzieliście na drogach odśnieżarki? Miasto informuje, że pracują pełną parą

Pługi, piaskarki i solarki wyjechały na ulice Krakowa wraz z pierwszym śniegiem. Służby komunalne zapewniają, że pracują na pełnych obrotach, by na drogach było bezpiecznie.

Intensywne opady dały się we znaki kierowcom szczególnie we wtorkowy poranek. Kilkucentymetrowa warstwa śniegu pokryła wszystkie ulice w mieście. Rozjeżdżony śnieg wymusił wolniejszą jazdę, w niektórych miejscach pojawiła się tzw. „szklanka”.

Jak informuje Urząd Miasta, odśnieżarki działają na pełnych obrotach od północy. – Od godz. 0.30 pracowały 142 jednostki MPO, jednak ze względu na prognozy i ostrzeżenia przewidujące dalsze opady liczba pracującego aktualnie sprzętu w mieście to 191 jednostek – wylicza MPO w Krakowie. 

Do utrzymania stanu dróg i chodników gotowych jest łącznie 265 jednostek, w tym 73 duże solarki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach zgromadzono około 17 tys. ton soli, 3 tys. ton piasku i 570 ton chlorku wapnia. Akcję koordynuje MPO Kraków.

 – W miejskim komitecie koordynacyjnym do spraw zimy w Krakowie zasiadają przedstawiciele wszystkich spółek i jednostek miejskich, które co roku zaangażowane są w zimowe utrzymanie miasta. Dyspozytorzy MPO całodobowo monitorują prognozy pogody, temperaturę powierzchni ulic w mieście, a każdy z pojazdów biorących udział w akcji „Zima” jest wyposażony w GPS. Monitoring miejski zapewnia podgląd głównych punktów komunikacyjnych i ulic – podkreśla urząd miasta. 

Interwencje dotyczące odśnieżania dróg czy chodników będących w zarządzie miasta można zgłaszać do Dyspozytorni Głównej MPO pod numerem telefonu: 12-64-62-361 lub adres e-mail: interwencje24h@mpo.krakow.pl

Patrycja Bliska 

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie