Wielki sukces krakowskiej drużyny. Wygrała Ligę Mistrzów

Wisła Kraków triumfowała w finałowym turnieju Ligi Mistrzów w amp futbolu, który odbywał się od piątku we włoskim Sassuolo. W meczu o tytuł „Biała Gwiazda” zwyciężyła hiszpański zespół CD Flamencos Amputados Sur wynikiem 2:1 (1:0).

Od początku spotkania krakowianie narzucili swoje tempo i szybko uzyskali przewagę. Już w 13. minucie Wisła udokumentowała dominację, gdy Przemysław Świercz precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Flamencos. Była to pierwsza bramka, jaką Hiszpanie stracili na tym turnieju, co jeszcze bardziej podkreślało znaczenie tego gola. Wisła miała kilka szans na podwyższenie wyniku przed przerwą, ale świetnie interweniujący bramkarz Mediną utrzymał swój zespół w grze.

Po przerwie Wisła nadal dominowała, a Hiszpanie byli zmuszeni głównie do defensywy. Mimo licznych okazji, krakowianie nie byli w stanie zdobyć drugiej bramki, co kosztowało ich stratę gola. W 46. minucie, po dalekim zagraniu bramkarza Mediny, najmniejszy na boisku Aitor Palomeque Florido sprytnie przelobował Igora Woźniaka i doprowadził do wyrównania.

Odpowiedź Wisły była jednak natychmiastowa. Zaledwie dwie minuty później David Mendes, zawodnik pochodzący z Hiszpanii, popisał się kapitalną indywidualną akcją. Minął kilku rywali i strzałem z dystansu ponownie wyprowadził Wisłę na prowadzenie, trafiając w samo okienko bramki Mediny.

Mimo desperackich prób Flamencos w końcówce meczu, krakowianie bronili się skutecznie. Hiszpanie rzucili wszystko na jedną kartę, wrzucając piłki na pole karne Wisły, ale defensywa krakowskiego zespołu nie dała się zaskoczyć. Wisła mogła jeszcze przypieczętować swoje zwycięstwo, ale wynik pozostał bez zmian, co oznaczało, że to krakowianie triumfują w EAFF Champions League.

Ostatecznie Wisła Kraków wygrała 2:1 i sięgnęła po prestiżowy tytuł mistrza Europy. W ten sposób „Biała Gwiazda” przełamała serię dwóch kolejnych porażek w finale Ligi Mistrzów z tureckimi zespołami. Przed dwoma laty w Krakowie wiślacy przegrali 2:5 z tureckim Etimesgut, a w ubiegłym roku 2:3 z Sahinbey.

CD Flamencos Amputados Sur – Wisła Kraków 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Świercz 13, 1:1 Florido 46, 1:2 Mendes 48.
CD Flamencos: Medina – De La Pena, Sanchez, Esconar, Pimpollo, Nunes, Florido.
Wisła: Woźniak – Świercz, Grygiel, Ash, Mendes, Kapłon, Kożuch. Grali także: Dean, Rosiek.
Żółte kartki: Vaquero – Mendes, Świercz.