Wielki talent boksu olimpijskiego z Krakowa – Ilia ,,Tajfun” Bader Mistrzem Polski

Musisz przeczytać

– Mieć szczęście trafić na taką perłę, to większy fart niż zgarnąć całą pulę w totka, czy znaleźć igłę w stogu siana. Oczywiście trzeba z tym talentem, który nazywa się Ilia Bader Tajfun, ciężko pracować i cały czas go pilnować – mówi jego trener Dariusz Dębiec.

Ilia ,,Tajfun” Bader jeszcze jako 18-latek zadebiutował w Kadrze Narodowej Polski seniorów, zwyciężając we wrześniu Mistrza Rumunii Andrei Gavae jednogłośnie na punkty na Suzuki Boxing Night w Łomży. Już miesiąc później wraz z Kadrą Narodową wyjeżdża do Portugalii, gdzie pewnie zdobywa pierwsze miejsce zwyciężając w finale reprezentanta gospodarzy. W listopadzie na rozgrywanych w Mielcu XXX  Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii wagowej 60kg sięga po złoto i tytuł Mistrza kraju.

Ten młody Polski repatriant ma bardzo ciekawą historię, jest wnukiem Polskiego zesłańca, urodził się w Uzbekistanie w Taszkiencie. W Krakowie trafił od razu pod skrzydła trenera Dariusza Dębca w klubie  BBB SERCA KRAKOWA, w którym od wielu lat  nieprzerwanie szlifuje swoje umiejętności.
Już w 2018 i 2019 świętowali razem zdobycie medali na Olimpiadzie Młodzieży. „Tajfun” pomimo zdobycia tytułu Mistrza Polski w 2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim, nie był brany pod uwagę nawet na członka rezerwy Kadry Polski. Nie mógł też liczyć na żadne stypendium czy pomoc pomimo świetnych rezultatów. Nie zniechęciło to Ilii, który cały czas wytrwale trenował, pomimo że nieraz musiał łączyć ciężki codzienny reżim treningowy z pracą i nauką w szkole.

Trener Dębiec zwrócił uwagę na  olbrzymi potencjał swojego podopiecznego, trenerowi Kadry Narodowej Wojciechowi Bartnikowi naszemu ostatniemu medaliście Igrzysk Olimpijskich z Barcelony 1992. Selekcjoner reprezentacji Polski docenił ciężką pracę Ilii i postawił na młodego chłopaka z Krakowa.

– Atmosfera na Kadrze Narodowej pana trenera Wojciecha Bartnika jest wspaniała, choć praca ciężka. Dariusz Dębiec jest trenerem współpracującym z Polskim Związkiem Bokserskim i jest  powoływany na zgrupowaniu Kadry Polski, tym bardziej czuje się w reprezentacji jak w domu podkreśla Ilia.  Moim celem w tym roku  było zdobycie Mistrzostwa Polski Seniorów, na zawodach które  rozpoczęły się 3 grudnia w Zabrzu. Wygrałem wszystkie walki i spełniłem swoje marzenie zostając podwójnym Mistrzem Polski – dodaje Ilia Tajfun  Bader.

Wszyscy zainteresowani boksem olimpijskim, naszego młodego Mistrza mogą spotkać na sali BRACTWA BOXERNIA BIJĄCE SERCA KRAKOWA, bo trenuje nasz krakowski „Tajfun”. Klub ma swoją siedzibę na Starym Podgórzu przy Placu Niepodległości 1 w Krakowie.

Oprócz mistrza w klubie trenują kobiety i mężczyźni w różnym wieku, rekreacyjnie i wyczynowo, prowadzone są też grupy dziecięce.

(MA)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca