Wisła Kraków zwolniła trenera. To efekt braku awansu „Białej Gwiazdy” do Ekstraklasy

Albert Rude odchodzi z Wisły Kraków. Klub oraz szkoleniowiec podjęli decyzję o zakończeniu współpracy. Hiszpan opuszcza Białą Gwiazdę po ledwie pięciu miesiącach pracy. Z klubu odchodzi również asystent trenera Eric Lira Fernandez.

Wisła Kraków miała w minionym sezonie walczyć o awans do Ekstraklasy, a zamiast tego zakończyła rozgrywki dopiero na dziesiątym miejscu. Brak barażów to dla 13-krotnego mistrza kraju niemała klęska. Na otarcie łez pozostaje jednak triumf w Pucharze Polski i awans do europejskich pucharów.

długoterminowego projektu. To wspaniały człowiek, wybitny specjalista i głęboko wierze, że w przyszłości trener w którejś z pięciu najważniejszych lig na świecie. W krótkim czasie naszej przygody po 21 latach udało nam się sięgnąć po Puchar Polski, zagwarantować klubowi udział w eliminacjach do europejskich pucharów oraz tym samym uzyskać solidny zastrzyk finansowy. Po wielogodzinnych spotkaniach trener dokonując analizy poprzedniego sezonu postanowił, że jego rola w Wiśle na tym etapie dobiegła końca – powiedział prezes Królewski.

– Wisła Kraków na zawsze pozostanie w moim sercu jako wspaniały klub. Przychodząc tutaj miałem określone cele. Część z nich udało się osiągnąć, ale najważniejszego – jakim był awans do Ekstraklasy – nie. Zdobycie Pucharu Polski było dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem, z którego jestem bardzo dumny i którego nigdy nie zapomnę. Mam ogromny szacunek do kibiców i społeczności Wisły – to wyjątkowy klub, wyjątkowi ludzie i miejsce. Czuję wdzięczność, że miałem okazję być tego częścią. Jestem jednak trenerem bardzo praktycznym, dla mnie klub jest zawsze ważniejszy niż każdy człowiek – dodał Albert Rude.

Niedawno Wisła ogłosiła rozstanie z dyrektorem sportowym Kiko Ramirezem. Z Krakowem pożegnali się też tacy piłkarze, jak Miki Villar czy Michał Żyro. Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kto zostanie następcą Rude

Najnowsze

Co w Krakowie