Wkróce otwarcie ogródków restauracyjnych. Będzie ich więcej? Jest decyzja prezydenta!

Musisz przeczytać

W maju na terenie Krakowa obowiązywać będzie niższa opłata za korzystanie z terenów gminnych pod ogródki gastronomiczne. Czy w związkuz tym ogródków będzie więcej? Otwarcie możliwe już 15 maja.

W przypadku zajęcia pasa drogowego cena zostanie obniżona do 45 proc. obowiązującej stawki, a na terenach gminnych leżących poza pasem drogowym, będzie wynosić 60 proc. stawek dotychczas obowiązujących.

  • w strefie I – centralnej: 1,50 zł netto za 1 m2 dziennie +23% VAT (dotychczas 2,50 zł netto za 1 m2 dziennie)
  • w strefie II: 0,90 zł netto za 1 mdziennie +23% VAT (dotychczas 1,50 zł netto za 1 mdziennie)

Zastosowanie obniżonych stawek opłat będzie możliwe wyłącznie w okresach dopuszczenia takiej możliwości przez rząd, czyli w czasie utrzymywania się niskiego wskaźnika zachorowań na chorobę COVID-19.

Naliczanie opłat za ogródki gastronomiczne według zarządzenia prezydenta Krakowa będzie obowiązywać według sukcesywnie zawieranych umów z przedsiębiorcami i restauratorami.

– Wnioski mogą dotyczyć obniżenia wysokości opłat lub powiększenia powierzchni ogródka – przy zachowaniu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Istnieje możliwość obniżenia opłaty do wysokości 45 proc. opłaty naliczonej w decyzji administracyjnej, zezwalającej na zajęcie pasa drogowego. Warunkiem zastosowania obniżki jest złożenie pisemnego wniosku o zmianę ostatecznej decyzji – podają urzędnicy.

Obniżenie wysokości opłat w tym przypadku obejmuje okres od 1 do 31 maja.

– Obniżenie opłat za nabyte na prawach wyłączności stanowiska postojowe położone na Obszarze Płatnego Parkowania ma związek z trwającą pandemią i koniecznością wsparcia przedsiębiorców, świadczących usługi hotelarskie, restauratorów, muzeów oraz instytucji kultury – czytamy w komunikacie.

 

 
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca