Wojewoda o szczepieniach: To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania

Musisz przeczytać

– Zainteresowanie akcją „Zaszczep się w majówkę” przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówił w Radiu Kraków wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Minione trzy dni pokazały, że bardzo wielu Polaków chce się szczepić. Polski rząd wykorzystał możliwość, alby w majówkę zorganizować dodatkowe punkty szczepień. To, co widzieliśmy na ulicach miast, zwłaszcza w Krakowie, przeszło nasze oczekiwania. Kolejka pierwszego dnia miała ponad kilometr – podkreśla Kmita.

Zainteresowanie szczepieniami w Krakowie było tak duże, że wojewoda poprosił o dodatkową pulę szczepionek.

– Szpital Uniwersytecki, który był naszym operatorem, stanął na wysokości zadania. Wszystko było świetnie zorganizowane pod względem logistycznym, bo za kwestie związane z zapewnieniem personelu odpowiadał szpital. Przez te trzy dni zbudowaliśmy małopolską drużynę po raz kolejny. To nie tylko sukces bardzo mocno zaangażowanych pracowników Urzędu Wojewódzkiego, ale też strażaków, policjantów, WOT, wojsk 6. Brygady. Także Kraków dołączył do tego wspólnego dzieła. Miasto Kraków użyczyło nam płyty Rynku. Mieliśmy najpiękniejszy punkt majówkowy w Polsce – zaznacza Kmita.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca