Wolniej na Wielickiej. Deweloper rozpoczyna przewierty pod ulicą

Kierowcy muszą szykować się na spore zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wielickiej. Od dzisiaj rozpoczyna sie kolejny etap prac przy przebudowie ponad 400-metrowego odcinka ulicy.

Od poniedziałek 22 kwietnia prowadzone są prace w rejonie ulicy Wielickiej. Roboty  prowadzone są na odcinku od ul. Wlotowej do ul. Facimiech. Przebudowana zostanie m.in. zatoka autobusowa oraz powstanie nowy pas ruchu. Zaplanowano również m.in. rozbudowę chodnika oraz ścieżki rowerowej. Prace finansowane są przez dewelopera w ramach umowy z art. 16 ustawy o drogach publicznych. Potrwają do końca lipca.

Od dzisiaj, 26 kwietnia, od godz. 21, inwestor przystąpi do wykonania przewiertu pod jezdnią. Konieczne będzie dodatkowe wygrodzenie: na wysokości ogródków działkowych PKP Prokocim. Każdy z trzech pasów zostanie zwężony, a w rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prace potrwają do niedzieli, 28 kwietnia, do godz. 5

Każdy z trzech pasów zostanie zawężony, przejezdność będzie zachowana, w rejonie prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prace w tym zakresie potrwają do niedzieli, 28 kwietnia, do godz. 05.00.

 

To najniebezpieczniejsza ulica w Krakowie. 52 kolizje i wypadki od początku roku

Najnowsze

Co w Krakowie