Wszywka alkoholowa w Krakowie – gdzie bezpiecznie się zaszyć?

Statystyki podają, że obecnie jedna na 50 osób w Polsce uzależniona jest od alkoholu. Liczba ta rośnie w zastraszającym tempie wraz z liczbą spożywanego przez Polaków alkoholu. Maleje niestety średni wiek inicjacji alkoholowej. Pierwszy kontakt z tą substancją odurzającą mają już nawet trzynasto- i czternastolatkowie. Mimo że jest to postępowanie niezgodne z prawem, po alkohol coraz częściej sięga niepełnoletnia młodzież. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na opiekę specjalistów, w naszym kraju powstają nowe ośrodki leczenia uzależnień. Dostępne są również różnorodne metody walki z nałogiem. Cieszą się niemałym powodzeniem. Spore zainteresowanie uzależnionych wzbudza wszywka alkoholowa w Krakowie.

Ostra nietolerancja alkoholu, będąca wynikiem zastosowania wszywki alkoholowej, jest coraz skuteczniejszym sposobem na porzucenie tej substancji odurzającej przez osobę od niej uzależnioną. Wszywka alkoholowa w Krakowie wybierana jest coraz częściej nie tylko przez osoby zamieszkujące to miasto. Alkoholicy nierzadko potrzebują atmosfery intymności oraz 100% dyskrecji, dlatego też decydują się na wykonywanie zabiegu poza miejscem zamieszkania. Esperal w Krakowie dostępny jest na wyciągnięcie ręki.

Wszywka alkoholowa – działanie

Wszywka alkoholowa w Krakowie wszywana jest na takich samych zasadach jak w każdym innym polskim mieście. Działa również tak samo. Wpływa przede wszystkim na psychikę alkoholika, przez co bierze pośredni udział w stopniowym odstawieniu alkoholu. Najczęściej bowiem natychmiastowy detoks alkoholowy kończy się szokiem organizmu i  niepowodzeniem. Zwłaszcza jeśli przeprowadzamy go w niekorzystnych warunkach, na przykład bez opieki specjalisty. Wszywka alkoholowa pozwala uniknąć trudności związanych z procesem odstawienia substancji odurzającej. Pod wpływem upływającego czasu i przykrych dolegliwości, alkoholik najczęściej sam rozpoczyna proces odwyku. Często zdarzają się sytuacje, w których dni po „zaszyciu” są pierwszymi dniami spędzonymi przez nałogowca w trzeźwości.

Działanie Esperalu, czyli substancji czynnej zawartej we wszywce alkoholowej, oparte jest na zasadzie odstraszania alkoholika od sięgania po alkohol. Blokuje ona enzym wydzielany w organizmie każdego człowieka. Po spożyciu alkoholu zdrowa wątroba otrzymuje impuls o potrzebie wzmożonego wydzielania dehydrogenazy aldehydowej, która bierze czynny udział w procesie trawienia alkoholu etylowego. W organizmie, w którym wszyty został Esperal, enzym ten nie działa prawidłowo, w związku z czym substancja odurzająca stopniowo zatruwa organizm. Niemożliwa staje się przemiana szkodliwego aldehydu octowego do bezpiecznej formy kwasu octowego. W konsekwencji w ciele alkoholika powstaje reakcja disulfiramowa, potocznie nazywana ostrym zatruciem alkoholowym.

Ryzyko?

Stosowanie disulfiramu, czyli Esperalu wiąże się z ryzykiem, będącym następstwem łączenia tej substancji z alkoholem. Lekarze surowo zabraniają spożycia alkoholu podczas terapii za pomocą wszywki alkoholowej. Niestosowanie się pacjenta do zaleceń skutkuje wystąpieniem szeregu nieprzyjemnych objawów. Należą do nich przede wszystkim symptomy, które moglibyśmy określić jako zwielokrotnione objawy powszechnego kaca. Jednakże ze względu na swoje nasilenie, mogą one być nie tylko niebezpieczne dla naszego zdrowia, ale nawet stanowić zagrożenie dla życia. Bardzo często w wyniku reakcji zachodzących między Esperalem a alkoholem występują: bóle i zawroty głowy, zaburzenia równowagi, objawy neurologiczne, zaburzenia krążenia i pracy serca, nudności oraz wymioty, a w skrajnych przypadkach zatrzymanie krążenia i padaczka alkoholowa. Poważne zagrożenie dla życia stanowią zwłaszcza ostatnie z wymienionych objawów.

Samo wykonanie zabiegu oraz czas rekonwalescencji nie jest jednak objęty ryzykiem wystąpienia powikłań. Specjalista wykonujący operację każdorazowo zaznajamia pacjenta z możliwymi skutkami i objawami niepożądanymi przeprowadzenia zabiegu. Ponieważ wszycie Esperalu odbywa się podczas zabiegu, jest to działanie rutynowe i konieczne. Komplikacje i powikłania oraz objawy niepożądane występują jednak na tyle rzadko, że nie należy się ich obawiać. Ponadto, sam zabieg określany jest jako małoinwazyjny, co oznacza, że nie powoduje trwałych zmian w organizmie człowieka.

Nie wszyscy mogą jednak skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez zastosowanie wszywki alkoholowej. Zabiegowi nie mogą poddać się osoby będące pod wpływem alkoholu, cierpiące na choroby neurologiczne, kardiologiczne oraz psychiczne. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również nadwrażliwość na substancję czynną zawartą w tabletce.

Bezpieczny zabieg

Wszelkie kwestie bezpieczeństwa przeprowadzenia zabiegu oraz wykorzystywanych przez lekarza metod poruszane są podczas pierwszego spotkania z pacjentem. To wtedy chirurg przeprowadza szczegółowy wywiad, który umożliwia mu określenie potrzeb i preferencji pacjenta, a nawet stopnia jego uzależnienia od alkoholu. Esperal wszywa podskórnie do ciała pacjenta specjalista chirurg w asyście przedstawiciela personelu medycznego, najczęściej pielęgniarza lub pielęgniarki. Lekarz znieczula pacjenta miejscowo, dzięki czemu pozostaje on przytomny i świadomy podczas całego zabiegu. Niezwykle rzadko zdarzają się sytuacje, w których wymagane jest zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Lekarz wykonuje niewielkie i niezbyt głębokie nacięcie na skórze pacjenta. Dzięki temu przerywa ciągłość powłok skórnych i dostaje się do okolicy mięśniowej. Tam najczęściej umieszcza tabletkę z Esperalem. Pacjenci wybierają do implantacji wszywki alkoholowej mięsień pośladkowy lub okolice łopatki i obojczyka. Wszystko ze względu na słabą widoczność tych miejsc i potrzebę zachowania dyskrecji. To lekarz decyduje o dawce Esperalu wszywanej do ciała alkoholika. Ustala ją na podstawie wywiadu i określenia stopnia uzależnienia od alkoholu. W zależności od ilości wszytej substancji będzie ona działała w organizmie osoby uzależnionej od 8 do nawet 12 miesięcy. Po implantacji tabletki, lekarz zaszywa ranę, a po zabiegu zostaje pamiątka w postaci niewielkiej blizny. Po kilku dniach od wykonania operacji pacjent musi zgłosić się na zabieg usunięcia szwów.

Niektórzy pacjenci skarżą się na występowanie zaczerwienienia w miejscu nacięcia, a także świąd blizny. Są to jednak objawy świadczące o rozpoczęciu i prawidłowym przebiegu procesu gojenia się rany. Niepokój powinien wzbudzić płyn sączący się z rany, jej nagły, nieustający ból, jątrzenie. Mogą być to pierwsze objawy toczącego się w organizmie zakażenia. Aby do niego nie dopuścić, należy odpowiednio dbać o bliznę i higienę miejsca nacięcia skóry. Konieczne jest jej codzienne przemywanie i zmiana opatrunku.

Wszywka alkoholowa w Krakowie w Centrum Medycznym Galmedic

Wszywka alkoholowa Kraków – takie hasło coraz częściej poszukiwanie jest w otchłani internetu. W świetle statystyk fakt ten nikogo już nie dziwi. Coraz więcej osób boryka się z uzależnieniem od alkoholu, wobec czego zwiększa się zainteresowanie terapią uzależnienia. Niełatwo jednak znaleźć odpowiedni ośrodek, który oferuje kompleksową opiekę na najwyższym poziomie.

Wszywka alkoholowa w Krakowie implementowana jest w kilku miejscach. Jednak na szczególną uwagę zasługuje Centrum Medyczne Galmedic. Oferuje ono profesjonalną i kompleksową terapię z uwzględnieniem szeregu metod – począwszy od detoksu alkoholowego, poprzez wszywkę alkoholową, aż po psychoterapię. Warto bowiem pamiętać, że sam Esperal nie leczy alkoholizmu, a jedynie wspomaga cały proces leczenia, na który składa się właśnie detoks alkoholowy oraz psychoterapia. Kadrę Galmedic stanowią wysoko wykwalifikowani specjaliści przygotowani do pracy z wrażliwymi i wymagającymi pacjentami.

Najnowsze

Co w Krakowie