Wybieracie się do zoo? Czekają na was starzy i nowi znajomi [zdjęcia]

Musisz przeczytać

Krakowskie zoo czeka na odwiedzających. Atrakcją są nie tylko znane od dawna zwierzęta, a więc starzy znajomi. Na wiosnę nasz ogród zoologiczny sprowadził nowe gatunki, których do tej pory nie eksponowano w Krakowie.

Niedziela (ale nie tylko) to dobry dzień na spacer po krakowskim zoo. Zwierzęta czekają na spotkanie a małymi o dużymi krakowianami.

ZOO w Krakowie

ZOO w Krakowie

(fot. Rafał Biały)

W tym roku w ogrodzie zoologicznym w Krakowie można zobaczyć także nowe zwierzęta.

W wolierach przy bramie głównej zamieszkali nowi, egzotyczni przedstawiciele rodziny gołębiowatych: nikobarczyki i gołąbki zielonoskrzydłe. Nikobarczyki można spotkać w tropikalnych lasach Malezji, Nowej Gwinei i Wysp Salomona, a gołąbki zielonoskrzydłe w Indiach i Australii oraz na kilku wyspach Oceanii. Gołębie przyjechały do Krakowa z holenderskiego Burger’s zoo. Gatunki te uważane są za bliskie zagrożenia wyginięciem.

W egzotarium zamieszkał nowy gatunek gada – legwan fidżijski. Przyjechał z niemieckiego zoo w Wuppertalu. To nadrzewna, jajorodna jaszczurka, żywiąca się liśćmi, owocami i kwiatami. Niestety, to gatunek zagrożony wyginięciem w naturalnym środowisku.

Powiększyła się także kolekcja płazów. Z opolskiego zoo przyjechały do Krakowa nadrzewne wiosłonogi kostnogłowe w naturze spotykane na Borneo i Sumatrze. Ich nazwa nawiązuje do grzebienia kostnego za oczami.

Nikobarczyki

Nikobarczyki

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca