Wykryto usterki w tunelu pod ul. Opolską. Będą utrudnienia dla kierowców (INFORMATOR)

W nowym tunelu pod ulica Opolską, który został oddany do użytku pod koniec maja  ubiegłego roku, konieczne jest przeprowadzenie prac naprawczych. Urzędnicy uspokaja , ze chodzi tylko o drobne „usterki”. 

– Prace prowadzone będą na gwarancji i ich celem jest usunięcie drobnych usterek, które pojawiły się w ciągu pierwszego roku użytkowania konstrukcji – deklaruje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. 

Magistrat podkreśla, że prace prowadzone będą na gwarancji i ich celem jest usunięcie drobnych usterek, które pojawiły się w ciągu pierwszego roku użytkowania konstrukcji.

 – W celu zminimalizowania utrudnień dla użytkowników ruchu, prace poprawkowe w tunelu prowadzone będą wyłącznie w porze nocnej (w godz. od 22.00 do 5.00). W trakcie ich realizacji ruch może być zwężony do jednego pasa w każdą ze stron. Tunel pozostanie przejezdny – informuje urząd miasta. 

Przypomnijmy, że tunel drogowy w ciągu ul. Opolskiej to jeden z elementów budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Z obu nitek kierowcy mogą korzystać od 22 maja 2023 r. Tunel ma ok. 100 m, a włącznie z najazdami – ok. 414 m. Konstrukcja jest szeroka na ok. 23 m.

Jutro przejedziemy tunelem pod ulicą Opolską. 12 maja otwarcie

Najnowsze

Co w Krakowie