Wynajem auta na długi weekend w Krakowie – czy to się opłaca?

Man's hand holding car key.Automobile rent or leasing concept

Długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to kilka dodatkowych wolnych dni, które z pewnością większość z nas przeznaczy na odpoczynek. Najbardziej komfortowym środkiem lokomocji jest auto. Nie musimy wtedy być uzależnieni od rozkładów jazdy, nasze bagaże całą podróż spędzają w bagażniku, a my nie dźwigamy dodatkowych kilogramów. Co jednak zrobić w przypadku gdy nasze auto znajduje się u mechanika lub planowany zakup nowego samochodu nieco się przedłużył? Warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów w Krakowie DD Partner.

Klasyczne rodzaje wynajmu auta

Aktualnie coraz większa rzesza osób poszukuje lepszych rozwiązań na indywidualne 
i idealnie dopasowane sposoby przemieszczania się po mieście. Wynajem krótkoterminowy to świetne rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którzy nie potrzebują samochodu na stałe. Ten rodzaj mobilności sprawdzi się w takich sytuacjach, jak: krótkie podróże, wyjazdy weekendowe czy imprezy rodzinne.

Średnioterminowy wynajem auta – od miesiąca do dwóch lat to świetna alternatywa np. dla rodzin, które potrzebują w swoim domu sezonowego samochodu. A także wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie określić na jak długo, będzie nam potrzebny pojazd w życiu prywatnym lub służbowym.

Wynajem długoterminowy jest to najczęściej alternatywa leasingu lub zakupu samochodu za gotówkę. Ciężar wszystkich formalności administracyjnych oraz utrzymania auta w tym przypadku spada na wypożyczalnię. Po stronie klienta leży spłacenie kwoty utraty wartości, pozostałe koszty utrzymania wliczane są w stałą ratę.

Wynajmij auto i ruszaj na wakacje

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że kilkudniowe wynajęcie auta to droga inwestycja. Nic bardziej mylnego. Rozwój tego rodzaju mobilności w największych polskich miastach sprawił, że nie są to duże koszta. Za wypożyczenie auta na dobę zapłacimy ok. 50 złotych. Krótkoterminowy wynajem samochodu na weekend to koszt ok. 400-500 złotych. Jak widać, nie jest to duża suma. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli dojechać, wszędzie tam, gdzie chcemy. Zwiedzimy wszystkie warte odwiedzenia miejsca i nie będziemy musieli uzależniać się od rozkładów jazdy turystycznych autobusów. Szybkie i komfortowe rozwiązanie.

W przypadku weekendowych wyjazdów po kraju świetnym pomysłem jest podróżowanie w grupie. To zdecydowanie bardziej ekonomiczne wyjście. W kilka osób organizacja bywa prostsza, a z drugiej strony o wiele tańsza. Koszty są rozkładane na wszystkich uczestników, dzięki czemu jesteśmy w stanie nawet zaoszczędzić podczas wyjazdu, co rzadko zdarza się w wakacje. Przy okazji nie musimy rezygnować z odwiedzenia atrakcyjnych turystycznie miejsc.

Samochód – zbędny gadżet naszych czasów?

Coraz częściej wśród młodych osób można usłyszeć, że nie trzeba mieć auta, aby nim jeździć. Dlaczego? Ponieważ nowe generacje konsumentów nie są przywiązane do samochodów. Dla nich liczy się przede wszystkim wygoda i nowoczesność. A samo posiadanie auta wygodne nie jest – trzeba o nie dbać i je serwisować. Z drugiej strony aktualnie samochody szybko tracą na wartości i to, co wczoraj było krzykiem mody, dziś jest już przestarzałe. Na tym właśnie bazuje długoterminowy wynajem samochodów Kraków. Wypożyczasz auto, płacisz za nie i używasz do woli, bez limitu kilometrów. Jedyne, o co musisz się martwić to pełny bak. Nie interesują cię przeglądy, serwisy czy wymiana opon. Wszystko zapewnia wynajmujący.

Warto podkreślić, że coraz mniej osób w Europie decyduje się na zakup własnego auta. Przyczyn tego zjawiska należy się doszukiwać zarówno w ekonomii, jak i nieustannie zmieniającym się stylu życia. Z drugiej strony nikt z nas nie chce rezygnować ze swojej mobilności. Idealnym wyjściem w tym przypadku jest wypożyczenie auta. Ten rodzaj mobilności idealnie sprawdzi się podczas weekendowych, wakacyjnych wyjazdów.

Zobacz także