Wypadek śmiertelny w Krakowie. Audi wypadło z drogi i uderzyło w drzewo

Sobotni wieczór. Ulica Półłanki – audi nagle wypada z jezdni i uderza w drzewo. Pasażer ginie na miejscu. Kierowca z ciężkimi obrażeniami trafia do szpitala. Tam okazuje się, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak informuje policja w Krakowie, w sobotę, 21 stycznia 2023 roku, w godzinach wieczornych na ul. Półłanki kierujący samochodem audi, na łuku drogi zjechał poza krawędź jezdni i uderzył w drzewo. Na miejscu pojawili się policjanci oraz służby ratunkowe. Strażacy z zakleszczonego pojazdu wyciągnęli znajdujące wewnątrz 2 osoby. Załoga pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala kierującego, który posiadał obrażenia zagrażające jego życiu. Pasażer nie dawał natomiast oznak życia, dlatego medycy podjęli próbę jego reanimacji. Niestety, mimo starań ratowników życia 32-latka nie udało się uratować. 

W szpitalu kierowca został przebadany między innymi pod kątem trzeźwości. Jak się okazało, 45-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. – Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny pod nadzorem prokuratora. Dokładne okoliczności wypadku i jego przyczyny będą wyjaśniane podczas śledztwa – podaje policja. Kierującemu za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja w Krakowie

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie