Z końcem wakacji na trasę wyjadą „agloekspressy”! To nowy pomysł na komunikację

Gmina Zielonki wraz z miastem Kraków i gminą Michałowice planuje uruchomienie agloekspressów, które mają kursować w godzinach szczytu porannego i popołudniowego.

Przyśpieszone autobusy aglomeracyjne mają jeździć w godzinach szczytu od godz. 6.00 do 8.00 i od 14.00 do 18.00) co 15 minut, a po godzinach szczytu co 30 minut.  W soboty i święta kursy też odbywać się będą co 30 minut. Po terenie gminy Zielonki kursować będą dwie takie linie aglomeracyjne – jedna drogą krajową nr 7, druga drogą wojewódzką nr 794 Kraków-Skała. Datę uruchomienia obu linii wyznaczono na 30 sierpnia – tuż przed nowym rokiem szkolnym.

Agloekspress nr 307 kursować będzie po trasie: Michałowice Urząd Gminy, ulicami Jana Pawła II w Michałowicach, Graniczną w Bibicach, następnie drogą krajową nr 7, czyli ul. Warszawską przez Bibice i Węgrzce, a w Krakowie: Aleją 29 Listopada, Alejami Trzech Wieszczów, ul. M. Konopnickiej, przez Rondo Grunwaldzkie do pętli na os. Podwawelskim (ICE).

Agloekspress nr 337 zastąpi istniejącą linię aglomeracyjną o numerze 237 Owczary-Kraków Krowodrza Górka, kursować będzie: z pętli w Owczarach po terenie gminy bez zmian, czyli drogą wojewódzką Kraków-Skała przez: Brzozówkę, Przybysławice, Januszowice, Trojanowice i Zielonki, a w Krakowie ulicami: Pachońskiego, Prądnicką do pętli Nowy Kleparz. Po wybudowaniu krakowskiego odcinka Trasy Wolbromskiej trasa agloekspressu nr 337 zostanie skorygowana – na ostatnim odcinku kursował będzie Trasą Wolbromską. Agloekspress  nr 237 współfinansowany będzie przez gminy po terenie których kursuje, czyli przez gminę Zielonki i miasto Kraków.


Najnowsze

Co w Krakowie