Jest nowa dyrekcja krakowskiego ogrodu zoologicznego. Jedna niespodzianka

Lew azjatycki / fot. ZOO Kraków Facebook

Prezydent Jacek Majchrowski zatwierdził nowy skład zarządu Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie. Dyrektorem zoo została Teresa Grega, dotychczasowa wicedyrektor ds. hodowlanych. W skład zarządu weszła m.in. Ewa Całus, do niedawna dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Zmiany personalne w kierownictwie ogrodu zoologicznego w Krakowie zostały wymuszone przez śmierć wieloletniego dyrektora zoo – Józefa Skotnickiego. Kierujący krakowskim ogrodem zoologicznym od 1975 roku Józef Skotnicki zmarł 21 października. Kilka dni temu prezydent Jacek Majchrowski podpisał zarządzenie w sprawie powołania członków Zarządu Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie.

Trzyosobowy skład zarządu został wskazany przez Radę Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie. Dyrektorem została Teresa Grega, dotychczasowa wicedyrektor ds. hodowlanych. W zarządzie znalazł się także Marcin Pałys, lekarz weterynarii krakowskiego zoo, który przejął obowiązki wicedyrektora ds. hodowlanych.

Niespodzianką jest trzecia osoba w zarządzie – Ewa Całus. Do niedawna była dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Teraz będzie pracować w zoo jako zastępca dyrektora ds. dydaktyki i promocji.

Ewa Całus przestała kierować Wydziałem Edukacji pod koniec października. Jako oficjalny powód podano względy rodzinne, choć od dłuższego czasu pojawiały się spekulacje na temat konfliktu dyrektorki Wydziału Edukacji z wiceprezydent odpowiedzialną za edukację w mieście. Ewa Całus była dyrektorem Wydziału Edukacji od stycznia 2019 roku. wcześniej była zastępczynią burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

(GS)

Zobacz także