Zakopiańska bez tramwajów. To może tymczasowy buspas…

Musisz przeczytać

Od listopada, przez kilka miesięcy, tramwaje nie będą kursować wzdłuż ulicy Zakopiańskiej. Radny Michał Starobrat proponuje, by na czas remontu torowiska między Łagiewnikami a Borkiem Fałęckim na Zakopiańskiej został stworzony tymczasowy buspas.

– Remont ten niepokoi mieszkańców, którzy już od wielu miesięcy obciążeni są ponad normatywnymi korkami wynikającymi z budowy Trasy Łagiewnickiej, o innych uciążliwościach nie wspomnę. Wiele osób zwracało się do mnie bezpośrednio w prośbą o pomoc w tym temacie. Moim zdaniem warto rozważyć tymczasowe wydzielenia buspasa wzdłuż ul. Zakopiańskiej na niezbędnym fragmencie – tak, aby komunikacja zastępcza – autobusy nie stały w gigantycznych korkach – mówi radny Michał Starobrat.

Radny zwrócił się dzisiaj (13 października 2021) do prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z prośbą o przeanalizowanie zasadności wprowadzenia tymczasowego buspasa na fragmencie ul. Zakopiańskiej, na czas wyłączenia ruchu tramwajów. Według Michała Starobrata to konieczność, bo zamiast 3-4minutowego przejazdu będą jechać tą sama trasą autobusem przez 15-20 minut. – Jeżeli prace związane z budową Trasy Łagiewnickiej na ul. Zakopiańskiej i tak wymagać będą zwężenia do jednego pasa, buspas nie powinien w sposób znaczący wpłynąć na pozostałych uczestników ruchu drogowego – argumentuje radny.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca