Zakrzówek. Od jutra obowiązują limity wejść

Musisz przeczytać

1000 osób będzie mogło jednocześnie przebywać na basenach na Zakrzówku. Od soboty 8 lipca, wprowadzany zostaje system liczenia osób wchodzących na kąpielisko – Wprowadzenie limitu osób podyktowane jest odpowiednim zadbaniem o bezpieczeństwo, a tym samym o sposób korzystania z basenów – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. 

Wprowadzenie limitu osób korzystających z pływających basenów i pomostów to pokłosie problemów o których pisaliśmy w tym tygodniu kilkukrotnie. Część pływających basenów musiała została zamknięta. Powodem była konieczność wykonania awaryjnych napraw. Jak ustaliła redakcja KRKNews.pl, przyczyną naprawy było przekroczenie liczby osób, które mogły jednocześnie przebywać w basenach i na pomostach.

Część basenów na Zakrzówku zamknięta. Trwa awaryjna naprawa

Miesiąc po  otwarciu kąpieliska konieczne było zamknięcie dwóch pływających basenów i przeprowadzenie napraw. Uszkodzeniu uległy śruby mocujące dno. Jak ustaliła redakcja KRKnews.pl przyczyną uszkodzeń było przekroczenie ilości osób przebywających jednocześnie w basenach. Według informacji uzyskanych z dwóch źródeł, w ostatnich dniach na pomostach i basenach przebywało pięciokrotnie więcej osób niż dopuszczała dokumentacja projektowa. Zachęcająca słoneczna pogoda i brak ograniczeń przy wejściu skłoniły mieszkańców Krakowa do szukania ochłody nad wodą. Pracownicy obsługi kąpieliska oraz osoby odpowiedzialne za naprawę w rozmowie z KRKnews.pl przekazali, że na pomostach  mogło przebywać nawet do trzech tysięcy osób dziennie. To o około 2400 osób więcej niż dopuszczalny limit. Tak duża liczba osób spowodowała uszkodzenia dna basenów i ich obniżenie.

Zgodnie z dokumentacją techniczną i pozwoleniami, na pomostach i basenach może przebywać jednocześnie do 600 osób. Przed oficjalnym otwarciem kąpieliska, Zarząd Zieleni Miejskiej przeprowadził próby wypornościowe, mające na celu sprawdzenie, ile osób może bezpiecznie korzystać z basenów. Rzecznik prasowy ZZM, Aleksandra Mikolaszek, w rozmowie z KRKnews.pl pod koniec maja wyjaśniała – „Obiekt przewiduje jednoczesne przebywanie do 600 osób, zgodnie z dokumentacją.”

Jeszcze wczoraj ZZM nie zamierzał wprowadzać limitu wejść na baseny. Dzisiaj rano jednak zmienił zdanie. Od soboty na basenach i pomostach będzie mogło przebywać jednocześnie 1000 osób  – Przy wejściach przed bramkami w namiotach obsługi otrzymacie opaskę uprawniającą do wejścia na kąpielisko. Osoby z obsługi będą obecne również przy samym kąpielisku i będą weryfikować posiadanie opaski.
 Przy wyjściu z kąpieliska opaska będzie zrywana, co w przypadku zapełnienia wszystkich miejsc, umożliwi wejście kolejnym osobom – informuje ZZM.

Wejście na kąpielisko odbywać będzie się w dwóch miejscach: przez bramki główne przy budynku wejściowym na baseny oraz przez bramki przy drugiej stronie kąpieliska od strony ul. Norymberskiej.

Baseny za Zakrzówku nieczynne w poniedziałki. Zaskakująca decyzja ZZM

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca