Zarząd Zieleni prowadzi wiosenne porządki i nasadzenia. Jeszcze nie wie, ile to będzie kosztowało

Musisz przeczytać

Słońce, wiosenna pogoda i od razu ruszyły prace w ogródkach, na działkach i małych balkonowych ogrodach krakowian. W sklepach ogrodniczych duże kolejki. Mieszkańcy porządkują kwiatostan, dokupują roślin, sadzą, przesadzają – jednym słowem wiosna, będzie kolorowo.

Podobnie robi po zimie Zarząd Zieleni Miejskiej. Co rusz w każdym parku, na każdym skwerze, trawnikach i rondach krzątają się pracownicy firm ogrodniczych, którzy porządkują teren, przycinają drzewa, dosiewają trawniki i dosadzają kwiaty. Pracy jest bardzo dużo, bo Kraków to zielony i „parkowy” lider wśród miast, a co chwilę przybywają nowe parki kieszonkowe lub rewitalizowane są już te istniejące.

W związku z tym zapytaliśmy Zarząd Zieleni Miejskiej w jakich lokalizacjach dokonuje wiosennych nasadzeń oraz które parki, skwery i inne tereny zielone są porządkowane.

Jak poinformowała nas Aleksandra Mikolaszek, kierownik zespołu ds. kontaktu z mieszkańcami, niektóre z działań prowadzone są w ramach bieżących umów zawartych z wykonawcami, a część w ramach mających się pojawić za moment przetargów. Dlatego wykazanie konkretnych kosztów jest sprawą złożoną. Widać, że prac jest bardzo dużo, czekamy więc na pełne zestawienie, a piękna pogoda i słońce ukwiecą nam miasto.

Marek Adamski

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

5 KOMENTARZE

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca