Zbiorniki na gaz płynny – co wybrać?

Ogrzewanie gazem płynnym zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie w rachubę nie wchodzi korzystanie z gazu ziemnego. Jest to rozwiązanie posiadające wiele zalet, przy czym ważną kwestią jest wybór odpowiedniego zbiornika. Zbiorniki na gaz płynny znajdujące się w ofercie różnych firm takich jak m.in. Amerigas odznaczają się różną pojemnością, np. 2700 l, 4850 l i 6400 l. Na terenie gospodarstw domowych najczęściej instalowane są modele o najmniejszej pojemności – większe pojemności są raczej przeznaczone do zastosowań przemysłowych itp.

Zbiorniki naziemne

Naziemne zbiorniki na gaz płynny wyróżniają się niskimi kosztami montażu (konieczne jest posadowienie ich na płycie fundamentowej) oraz możliwością zastosowania na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych. Produkuje się je w kolorze białym. Cieszą się bardzo dużą popularnością wśród właścicieli większych posesji z uwagi prostą instalację.

Zbiorniki podziemne

Podziemne zbiorniki na gaz płynny to sprawdzony sposób na ogrzewanie Amerigas. Opinie użytkowników na temat tego rozwiązania są bardzo pozytywne z paru powodów. Przede wszystkim zbiornik podziemny nie wpływa znacząco na architekturę krajobrazu. Jest umieszczany w specjalnym wykopie i przykrywany odpowiednio grubą warstwą gruntu. Nie przeszkadza w organizowaniu terenu wokół domu zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Idealnie sprawdza się na małych działkach.

Zbiornik naziemny czy podziemny – który lepszy?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które z omówionych rozwiązań jest lepsze. Należy brać poprawkę na to, że zbiornik naziemny, choć łatwiejszy i tańszy w instalacji, nie nadaje się na działki o ograniczonej powierzchni. Nie wolno też, co wynika z obowiązujących przepisów, zagospodarowywać terenu wokół nich wedle własnego uznania. Z kolei zbiorniki podziemne nie nadają się do montażu na obszarach odznaczających się wysokim  poziomem wód gruntowych.

W obu przypadkach niezbędne jest zachowanie stosownych odległości od domu i granicy działki. Zbiorniki  wymagają ponadto okresowego napełniania (przeważnie 2 razy w ciągu roku).

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie