Ale się chłopaki zabawiali… Teraz mają kłopoty

Musisz przeczytać

Obaj byli pijani. 16-latek miał 1,2 promila alkoholu, jego 19-letni kolega – 2 promile. Zabawiali się jeżdżąc po parkingu wózkami z pobliskiego sklepu. Obaj przyjechali na miejsce zabawy skradzionym busem. Starszy siedział za kierownicą.

W niedzielny poranek (7 sierpnia 2022), nietrzeźwy 16-latek wraz z 19-latkiem zostali ujęci przez ochronę stacji paliw. Jak się okazało, przyjechali do Zembrzyc skradzionym busem. Pełnoletni będzie odpowiadał przed sądem karnym, a małoletni przed sądem rodzinnym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej udali się na interwencję na stację paliw w Zembrzycach. Tam dwóch młodych mężczyzn, zostało ujętych przez ochronę. Zatrzyamni nie tylko mieli jeździć po parkingu zabranymi z pobliskiego sklepu wózkami, ale też podejrzanie zachowywać się przy zaparkowanych tam pojazdach.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Urządzenie wykazało u 16-latka ponad 1,2 promila, natomiast u jego starszego kolegi już prawie 2 promile. Policjanci sprawdzili też busa marki VW, którym starszy z mężczyzn miał przyjechać na parking stacji paliw. Jak się okazało, pojazd został w nocy skradziony w Bystrej Podhalańskiej.

– Obaj nastolatkowie byli rozbawieni sytuacją, a w szczególności starszy, który tłumaczył: „najważniejsze, że zabawa była dobra”. W związku z powyższym, nietrzeźwy 16-latek został przekazany przez policjantów matce, która przyjechała po syna, oraz potwierdziła jego tożsamość, gdyż nastolatek nie tylko był nietrzeźwy, ale też zmieniał wersje co do swoich danych osobowych, co stanowi wykroczenie. Za swoje zachowanie będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich. Starszy ze sprawców został zatrzymany i po wytrzeźwieniu w poniedziałek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, natomiast drugi za kradzież pojazdu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – tak policjanci podsumowują zabawę chłopaków.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca