Zerwą kostkę granitowa ze ścieżek rowerowych w Nowej Hucie

Musisz przeczytać

Mieszkańcy i rowerzyści chcą usunięcia kostki granitowej i  zastąpienie jej nawierzchnią asfaltową, w miejscu przecięcia ścieżek rowerowych z ciągami pieszymi w rejonie Ronda Kocmyrzowskiego. 

Nie od dziś wiadomo, ze najlepsza ścieżka rowerowa to ta wykonania z nawierzchni bitumicznej. Użycie kostki brukowej lub granitowej  jest rozwiązaniem przestarzałym, niepraktycznym i niebezpiecznym dla rowerzystów. Takie  przestarzale rozwiązanie zastosowano wokół Ronda Kocmyrzowskiego, gdzie ścieżki rowerowo na przecięciu z chodnikami dla pieszych posiadają wyniesienia z kostki granitowej.

Jak niebezpieczne jest to rozwiązanie w trakcie deszczu lub zimy wie każdy rowerzysta. Dlatego mieszkańcy złożyli projekt do budżetu obywatelskiego, który przewiduje usunięcie całej kostki granitowej  ze ścieżek rowerowych znajdujących się przy Rondzie Kocmyrzowskim. Dodatkowo wnioskują o montaż podpórek rowerowych w okolicach ronda Czyżyńskiego.

 – Projekt umożliwi bezpieczną jazdę wszystkim rowerzystom poruszającym się w okolicach Ronda Kocmyrzowskiego oraz wygodny postój  rowerzystom oczekującym na zielone światło na Rondzie Czyżyńskim w kierunku al. Pokoju. Wpłynie to na zwiększenie komfortu jazdy rowerem w obrębie Ronda Kocmyrzowskiego oraz Czyżyńskiego.  – czytamy w opisie projektu. 

fot. krakow.pl

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

5 KOMENTARZE

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca