W wypadku zginęła pasażerska motocykla. Motocyklista był nietrzeźwy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek w Barwałdzie Górnym. Na skutek zderzenia samochodu osobowego z motocyklem śmierć poniosła 22-letnia kobieta – pasażerka motocykla. Motocyklista był nietrzeźwy. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do wypadku doszło w piątek (15 października 2021 roku) na drodze powiatowej 1705 w Barwałdzie Górnym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Volkswagen.

Na skutek tego wypadku 22-letnia pasażerka motocykla (mieszkanka powiatu wadowickiego) poniosła śmierć na miejscu. Kierujący motocyklem i kierujący samochodem nie odnieśli obrażeń.

Jak się okazało, motocyklista był nietrzeźwy – przeprowadzone badanie wykazało u 31-latka ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Motocyklista został zatrzymany. Po jego wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj (17 października 2021) Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie