Małgorzaty z całego świata zlatują się pod Wawel

Małgorzaty, Rity, Grety i Margarity przybędą do Krakowa na czwarty zlot „Małgorzaty dla Małopolski”. Najmłodsza z uczestniczek tegorocznego zlotu ma 2 lata, najstarsza – ponad 80 lat.

W piątek, 10 czerwca 2022 roku, odbędzie się w Krakowie czwarty zlot „Małgorzaty dla Małopolski”. – Po czasie pandemicznym wszyscy pragniemy kontaktów, które zostały zawieszone. To są spotkania międzypokoleniowe: na pierwszym Zlocie w 2017 roku najmłodsza Małgorzata miała 4 lata, a najstarsza – 86. Tożsamość społeczna to stopień, do którego identyfikujemy się z określoną grupą. A tym przypadkiem jest wspólne imię, może to niewiele znaczy, ale kontakt z setką kobiet o tym samym imieniu jest zabawne – mówi radna Małgorzata Jantos, jedna z inicjatorek zlotu. Radna zachęca wszystkie Małgorzaty, Rity, Grety i Margarity do pojawienia się na piątkowym zlocie, nawet bez wcześniejszej rejestracji.

Zlot rozpocznie się o godz. 16 w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3/4). W programie organizatorki przewidziały: wykład Małgorzaty Janickiej-Słysz pt. „Małgorzaty w muzyce” oraz Małgorzaty Olasińskiej-Chart z Polskiej Misji Medycznej pt. „Nie możemy pomagać w ciemno, rzucać darami bez poznania realnych potrzeb”, wręczenie nagrody Super-Małgorzaty. Będzie też koncert i rozstrzygnięcie konkursu „Limeryk”. O godz. 20.00 na „Scenie pod Ratuszem” odbędzie się spektakl Małgorzaty Krzysicy „Głos ludzki”.

Wszystkie Małgorzaty zainteresowane udziałem w zlocie proszone są o zgłoszenia na adres email: zlotmalgorzat@gmail.com. Więcej informacji o zlocie „Małgorzaty dla Małopolski” można znaleźć na (1) Małgorzaty dla Małopolski | Facebook.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie