Zmiany w strefie parkowania i podwyżki cen abonamentów dla mieszkańców pod dużym znakiem zapytania

fot. KRKnews.pl

Projekt podwyżek cen abonamentów dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania i wprowadzenia opłat za postój także w niedzielę budzi coraz większy sprzeciw. Andrzej Hawranek, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej zapowiada, że ten klub nie poprze żadnych zmian. Bez głosów radnych KO projekt nie ma żadnych szans na zdobycie większości.

Natychmiast po pojawieniu się projektu w sprawie zmian w strefie płatnego parkowania „nie” temu projektowi powiedzieli radni PiS. Teraz pojawiło się stanowisko Koalicji Obywatelskiej. W mediach społecznościowych przedstawił je Andrzej Hawranek, szef klubu KO. I nie pozostawia złudzeń, że radni tego klub poprą przedstawione propozycje.

Stanowisko Klubu Koalicji w sprawie zmian w SPP

Opublikowany przez Andrzej Hawranek – Radny Miasta Krakowa Czwartek, 10 września 2020

Przypomnijmy, że propozycja podniesienia cen abonamentów postojowych dla mieszkańców dotyczy wzrostu z 10 złotych do 60 złotych. Mają się zmienić także godziny, w których trzeba płacić za postój w strefie. Trzeba będzie płacić za parkowanie już od godz. 8.00, w podstrefie A – do godz. 22. I do tego w podstrefie A płatne będzie parkowanie także w niedzielę.

(GEG)

Zobacz także