Znamy przyczynę wczorajszej awarii sygnalizacji świetlnej na rondzie Grzegórzeckim

W czwartek rano na rondzie Grzegórzeckim doszło do awarii sygnalizacji świetlnej. To czwarta awaria sygnalizacji w tym miejscu od początku roku.  

Kierowcy przejeżdżający przez rondo Grzegórzeckie w czwartek 27 czerwca przed południem, zostali zaskoczeni brakiem działającej sygnalizacji świetlnej. Awarię udało się naprawić w południe. Urzędnicy tłumacza, że przyczyną były problemy z napięciem w sieci dostawcy energii elektrycznej.

Od początku roku, sygnalizacja świetlna na rondzie Grzegórzeckim przestała działać czterokrotnie, wliczając w to ostatnią sytuację. W dwóch przypadkach problem dotyczył napięcia w sieci elektrycznej, a w pozostałych dwóch awarie wynikały z uszkodzenia sterowników – elektronicznych urządzeń.

 – Awarie wynikające z funkcjonowania sygnalizacji świetlnej, a nie spowodowane napięciem w sieci są przez nasze służby usuwane najszybciej, jak to tylko jest możliwe. Dyżurne ekipy pojawiają się na miejscu i naprawiają nie działającą sygnalizację świetlną.
Z kolei awarie, wynikające z problemów z napięciem, należy sprawdzić u dostawcy elektryczności, potrzebnej do zasilania m.in. światłami na skrzyżowaniach  – tłumaczy Zarząd Dróg Miasta Krakowa. 

Niedawno informowaliśmy o niesprawnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Łagiewnickiej i Kobierzyńskiej. Otrzymaliśmy liczne sygnały od naszych Czytelników, którzy skarżyli się na krótki czas trwania zielonego światła, co prowadziło do powstania długich zatorów.

Miejski Inżynier Ruchu potwierdza awarię sygnalizacji świetlnej. „Tak się dzieje tylko w niedziele”

Najnowsze

Co w Krakowie