Zwolnił go premier, zatrudnił prezydent. Były wojewoda małopolski ma nową pracę

Fot. piotrcwik.pl

Dwa miesiące po odwołaniu ze stanowiska wojewody małopolskiego Piotr Ćwik ma już nową pracę. Został zatrudniony w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Będzie nadzorował pracę doradców, a więc m.in. Kingi Dudy.

W środę, 7 paźziernika 2020 r. rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy oficjalnie poinformował o zmianach personalnych w Kancelarii Prezydenta RP. Już wiadomo, że jednym z nowych ministrów jest Piotr Ćwik, były poseł PiS, były wojewoda małopolski. Przestał kierować Urzędem Wojewódzkim w Krakowie dwa miesiące temu. Ze stanowiska odwołał go premier Mateusz Morawiecki. Powód? Oficjalnego nie było. Nieoficjalnie poszło o zorganizowanie spotkania, którego efektem miał być list lokalnych działaczy PiS w obronie likwidowanych kopalń. Ostatecznie list do premiera nie został wysłany, ale Piotr Ćwik przestał być wojewodą.

Zaledwie dwa miesiące po tej dymisji Piotr Ćwik znowu ma pracę. Tym razem w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. A to oznacza, że polityka zwolnionego przez premiera zatrudnił prezydent.

Nie jest żadną tajemnicą, że Piotr Ćwik jest politycznie związany z Beatą Szydło, a tej Andrzej Duda zawdzięcza zdobycie prezydentury. Z kolei Beata Szydło nie jest w wielkiej przyjaźni z Mateuszem Morawieckim. Zatrudnienie Piotra Ćwika w Kancelarii Prezydenta jest więc też pokazaniem, że była szefowa rządu nadal ma mocną pozycję i może robić coś wbrew obecnemu premierowi.

Czym zajmie się Piotr Ćwik? Jak donosi Wirtualna Polska, zostanie ministrem odpowiedzialnym za nadzorowanie i koordynację pracy doradców prezydenta. A to oznacza, że Piotr Ćwik będzie nadzorował pracę Kingi Dudy, córki Andrzeja Dudy, społecznej doradczyni prezydenta.

(GEG)

Zobacz także